Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnu vēlmes fotogrāfijās 1

Trešdien, 1.jūlijā, «VIVO centrā» tika atklāta fotoizstāde «Bērnu atpūta vasarā Jelgavā». Idejas autore Iveta Putniņa to veltījusi jelgavniekiem.

Drūzmēšanās un grūstīšanās ap «VIVO centra» simbolu Vivuci, suņu skolas audzēkņu priekšnesumi un vēl citas aktivitātes - tas viss bija vērojams izstādes atklāšanas pasākumā. Izstāde tika atklāta, spēlējot «Klusēšanas spēli» un vērojot izstādītās fotogrāfijas, kas «VIVO centrā» būs apskatāmas līdz par 15.jūlijam.I.Putniņa «Ziņām» pastāstīja, ka, viņasprāt, mūsdienās vecāki ļoti maz ieklausās savos bērnos.«Patiess prieks rodas tajos brīžos, kad bērns atveras un sāk paust savas idejas, atklāt domas. Tās nevajadzētu uzreiz «norakt», bet gan ieklausīties, ko bērns mēģina pateikt. Viņiem ir tik daudz labu ideju, tās tikai jāsadzird,» teic izstādes idejas autore.Šādas ieklausīšanās rezultātā arī tapusi izstāde. I.Putniņa stāsta - kādu dienu viņas 13 gadus vecais dēls izteicies, ka vēlas «skeitborda» laukumu. Sākumā šī ideja šķitusi diezgan traka, bet doma paturēta prātā - «gaisā karājoties».Nākamais solis bija sen lolotas vēlmes realizācija - iemācīties fotografēt. Saliekot šos abus sapņus kopā, radies mērķis - izveidot fotoizstādi, kas veltīta bērnu brīvā laika pavadīšanas iespējām Jelgavā.Fotogrāfijās redzamas dažādas vietas pilsētā, kurās bērni var pavadīt savu brīvo laiku gan kopā ar draugiem, gan vecākiem. Izstādē redzamas arī izklaides iespēju idejas no Jelgavas sadraudzības pilsētas Vejlē Dānijā.Izstādes mērķis ir vērst vecāku uzmanību uz bērnu izklaides iespējām gada siltākajos mēnešos, mudināt viņus padomāt par to, kā bērni pavada savu brīvo laiku, kā arī noskaidrot, par ko mazie sapņo, un vērst šos sapņus par īstenību.«Jelgavā ir daudz vietu, kur bērni var atpūsties, sevišķi mazākie,» secina I.Putniņa. Tomēr, pēc viņas domām, rotaļu laukumam, kas veidots cita cilvēka rokām, bērna acīs nav vērtības. Darbs netiek novērtēts. Autore arī vērš uzmanību uz to, lai vecāki kopā ar bērniem veidotu paši savas atpūtas vietas, tādējādi mazinot vēlmi tās bojāt un lauzt.«Uzdrošinieties sapņot un realizēt savus sapņus dzīvē! Tas taču ir tik skaisti!» novēl I.Putniņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vilnis

Heijā, prieks par tevi, Iveta...(mēs tevi reiz pazinām arī ar niku Čabašs..:):):)
jauks veikums.. būšu jelgavā, aizdošos apskatīt...
:)

pirms 11 gadiem, 2008.07.03 17:17

Citas ziņas