Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēku darbinieku seminārs – šoreiz atšķirīgs

Uz 19.martā Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā notikušo bibliotēku darbinieku semināru tuvojošos Lieldienu noskaņā ciemos bija uzaicināta žurnāliste un rakstniece, jaunās grāmatas «Kad Ieva ir Ādams» autore Dace Zvirbule.

Ja iepriekšējos mēnešos bibliotekāru apmācības noritēja Bila un Melindas Geitsu fonda projekta ietvaros, tad trešdienas seminārs no jau ierastajiem atšķīrās ļoti būtiski.D.Zvirbule divdesmit gadus nostrādājusi žurnālistikā, tostarp Jelgavas laikrakstos «Darba Uzvara» un «Zemgales Ziņas», kur no 1995. līdz 1998.gadam bijusi galvenā redaktore. Kopš 2004.gada septembra kādreizējā jelgavniece ir Latvijas Pašvaldību savienības padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos.Romāns «Kad Ieva ir Ādams» ir rakstnieces otrā grāmata (pirmā - «Man nav laika» - iznāca pirms dažiem gadiem). Daļēji dokumentālais romāns vēsta par Latvijā ārkārtīgi reti sastopamiem cilvēkiem, kuri veikuši dzimuma maiņas operācijas. Ar šo tēmu D.Zvirbule pirmo reizi saskārās 1991.gadā, kad laikrakstā «Diena» rakstīja par profesora Viktora Kalnbērza 1970. - 1972.gadā veikto dzimuma maiņas operāciju sēriju. Autore uzskata, ka tēma no visdažādākajiem aspektiem ir iedziļināšanās un izpratnes vērta. Romāns ir par cilvēkiem, kuriem ir sāpējis vai sāp šajā brīdī, bet vēl lielākā mērā šī ir grāmata paredzēta paštaisniem cilvēkiem, kas nosoda citādos.«Esmu pret totalitārismu jebkurā tā izpausmes formā,» uzsvēra D.Zvirbule.Aktualitātes impulsu nu jau pasenajiem notikumiem devis 2006.gada praida gājiens un notikumi ap to. Romāns tapis, lai palīdzētu lasītājiem saprast citam citu un lai tas nebūtu jāmācās caur pašu ciešanām un sāpēm.

Pievieno komentāru

Citas ziņas