Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēku modernizācija nebeidzas

Zemgales reģionā noslēdzies vērienīgais publisko bibliotēku attīstības projekts «Trešais tēva dēls», kura ietvaros grāmatu krātuvēs veiktas manāmas izmaiņas - uzstādīti jauni datori un bezmaksas bezvadu internets, kā arī papildus izglītoti bibliotekāri.

Valsts aģentūras «Kultūras Informācijas sistēmas» direktors Armands Magone stāsta, ka paveikts ir viss iepriekš ieplānotais. Lai gan projekts it kā ir noslēdzies, patiesībā tas turpināsies vēl ilgi. A.Magone piebilst, ka nereti šāda veida pasākumi «uzplaiksnī» un pazūd, bet «Trešajam tēva dēlam» ir plāni, kā to attīstīt tālāk, lai paveiktais neizzustu un attīstītos vēl straujāk. Tam tiks meklēti citi finansējuma avoti.A.Magone teic, ka šis ir pirmais un vienīgais projekts, kas aptvēris pašvaldības un rajonus, bet 2009.gads gan ir miglā tīts, jo nav zināms, kas notiks ar bibliotēkām pēc administratīvās reformas. Projekta laikā notikušas vērienīgas izmaiņas - 874 Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās saņemti jauni datori ar mūsdienīgu programmatūru, tajās pieejams bezmaksas ātras darbības bezvadu internets, kas darbojas 100 metru rādiusā ap to. Kā arī - mācību centros kvalifikāciju ir uzlabojuši visi bibliotekāri.«Zemgales reģionā mēs apmācījām 156 cilvēkus. Veiksmīgi, ka zinības varēja apgūt dzīvesvietas tuvumā,» vērtē Jelgavas reģionālā mācību centra vadītāja Dzintra Punga, kura arī tika godināta par veiksmīgo sadarbību attīstības projekta ieviešanā.Savukārt svinīgā ceremonijā Rīgā aizvadītajās brīvdienās balvu saņēma Zaļenieku pagasta padomes priekšsēdētājs Ojārs Briedis un Zaļenieku bibliotēkas vadītāja Līga Strazdiņa.Kā jau ziņots, Jelgavas Zinātniskā bibliotēka (JZB) un tās filiāles saņēmušas 28 jaunus datorus ar uzstādītu kompānijas «Microsoft» dāvinātās programmatūras komplektu. Jaunais ieguvums ticis lasītāju lietošanai - 12 no tiem atrodas pašā JZB, četri - «Miezītē», bet pa sešiem «Zinītī» un «Pārlielupē».Noslēguma pasākumā Jelgavā arī notika filmas par bibliotēku modernizāciju Latvijā «Anastasija» pirmizrāde. Tā ļauj ieskatīties mazā lauku bibliotēkā (Vārkavā) un novērot, kā tajā ienāk pārmaiņas, ko ikvienā publiskajā bibliotēkā radījis projekts «Trešais tēva dēls».Pārmaiņas notikušas, pateicoties Bila & Melindas Geitsu fonda piešķirtajiem 16,2 miljoniem ASV dolāru informācijas tehnoloģiju attīstībai pašvaldību publiskajās bibliotēkās. Kompānija «Microsoft» ziedojusi 8,9 miljonu ASV dolāru, bet Latvijas valsts ieguldījums ir 21,2 miljoni ASV dolāru. Projektu īsteno Kultūras ministrijas valsts aģentūra «Kultūras informācijas sistēmas».

Pievieno komentāru

Citas ziņas