Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bigbenda solistu parāde

Sarīkot koncertu, kurā ar sevi un sava repertuāra dažādību iepazīstinātu iespējami daudz Jelgavas bigbenda vokālo un instrumentālo solistu, - šāda doma orķestra mākslinieciskajam vadītājam Raitim Ašmanim esot bijusi jau pasen.

Koncertā kultūras namā 8.maijā pulksten 19 tā beidzot īstenosies. Programmā vieta būs gan jaunajiem un daudzsološajiem, gan pieredzējušajiem un populārajiem. Pēdējos pārstāvēs Intars Busulis pie mikrofona un Aleksandrs Merzilkins pie sitaminstrumentiem. Jaunos, bet sevi jau apliecinājušos - džeza vokālistes Diāna Pīrāgs un Maija Beķe, kam, pēc R.Ašmaņa atzinuma, nu jau pa spēkam noturīgi labs sniegums. Savs soloiznāciens paredzēts jaunajam trompetistam Gatim Gorkušam, kura kontā jau vairāku konkursu lauri. Ar dziedājumu «spāņu manierē» koncerta programmu dažādos Aivars Konutis, ar kuru kopā atskaņotas standartdejas, un Anna Dribas, kuras repertuāram svešs neesot ne flamenko, ne salsa.Vakara vadītāja pienākumi būs uzticēti Intaram Rešetinam - «vienam no labākajiem mūsu dziedošajiem aktieriem,» saka R.Ašmanis un atklāj, ka jutis kārdinājumu izmantot arī aktiera dziedātprasmi.«Protams, dziedāt kopā ar bigbendu ir pavisam kas cits nekā uzvarēt televīzijas šovā «Zvaigžņu lietus»,» teic diriģents un atzīstas: priekšnesums kopā ar orķestri, dziedot Bobija Derina «Things», Intaram būs gluži jauns ampluā, tāpēc māc gan neziņa, gan interese. Džezisko populāro melodiju vakarā īpaša uzmanība šoreiz tiks pievērsta amerikāņu pianista Gordona Gudvina daiļradei. Tajā, pēc bigbenda vadītāja atzinuma, netrūkst ne viegluma, dzīvīguma un stilu dažādības krāsu, bet arī jautrības un asprātīguma, kas vīd jau darbu nosaukumos.Nebūs aizmirsta arī topošo mūziķu «visjaunākā maiņa». Koncerta ievadā muzicēšanas prasmes rādīs Anete un Reinis Ašmaņi, Elvis Lintiņš, Jānis Čudars un Raitis Boldiševics. Tā ir iespēja atgādināt: kopš pērnā rudens pirmos soļus džeza pamatu apgūšanā jelgavnieki var spert, iesaistoties mūsdienu ritmiskās mūzikas programmā, kas mūsu pilsētas mūzikas skolā ieviesta pēc R.Ašmaņa un bundzinieka Gundara Lintiņa iniciatīvas.

Pievieno komentāru

Citas ziņas