Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ciemos pie kukainīšiem

Mudinot vērot dabu, iepazīt sīkās radības un pasargāt mūsu zemi no iznīcīgām uguns liesmām, Svētes pamatskolas sešgadīgie piektdien aicināja ciemos pie mārītēm, bitītēm, zirneklīšiem un vabolītēm.

«Man visvairāk patika sarkanā ugunsdzēsēju mašīna. Te tā ir arī uzzīmēta,» cienādama ar bērzu sulām, rāda mazā «taurenīte» Justīne, savukārt mārītes veidolā pārtapusī Krista atgādina, ka nekādā gadījumā nedrīkst dedzināt zāli, jo var nodegt mājas un iet bojā viss dzīvais.Šīs atziņas līdz ar dziesmām un dzejoļiem par iešanu ciemos pie kukainīšiem, gliemeža gauso slīdēšanu, maijvaboles rūcināšanu un taureņu vēderu grozīšanu bija daļa no pasākuma, ko Svētes mazie skolēni pedagogu Ineses Jumītes un Gundegas Dūdas vadībā bija sarūpējuši saviem vecākiem un vecvecākiem.Par atgādinājumu klātesošajai sīkās radībiņas realitātei, ko visvairāk apdraud piromānu vēlme nosvilināt pērno zāli, kalpoja arī bērnu zīmējumu un rokdarbu izstāde. Tā piedalīsies konkursā «Nededzini savu dzimto zemi», atklāj I.Jumīte.Kukaiņu dzīvi un uguns bīstamo dabu stundās un ekskursijās 12 Svētes pimsskolēni iepazina veselu mēnesi, stāsta skolotāja, demonstrējot uzņemtās filmiņas. Projekta laikā bērni ciemojās stādaudzētavā «Dimzas», kur ar palielināmajiem stikliem pētīja tur sastopamo dzīvo radību, īpaši sajūsminoties par simtkāji, ķirzaku un balto zirneklīti. Savukārt Jelgavas ugunsdzēsēju depo un Ugunsdzēsības muzejā mazie skolēni varēja iekāpt glābēju mašīnā, uzlikt galvā viņu ķiveres un iepazīt ugunsdzēsēju darbu, kurš ir īpaši saspringst kūlas degšanas laikā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas