Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Da Capo» iegūst trešo vietu 1

Rīgā notikušajā vokālo ansambļu konkursā jaukto vokālo ansambļu grupā pirmās pakāpes diplomu un trešo vietu ieguvis Gunta Galiņa vadītais Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras «Kultūra» jauktais vokālais ansamblis «Da Capo» («atsākums» - itāļu val.), kas izveidots uz kora «Tik un tā» pamata.

Kā atzina kormeistre Margita Galiņa, muzikālā izpildījumā līmenis visiem finālistiem bijis ļoti augsts. Neiztrūka arī publikas ovācijas. Konkursa nolikumā bija prasība izpildīt latviešu tautas dziesmas vai latviešu komponistu oriģināldziesmas, turklāt viena dziesma bija jādzied vienbalsīgi unisonā. «Da capo» te atskaņoja Bauskas pusē pierakstīto tautas dziesmu «Kur pelīte tu tecēsi?». Arī citi ansambļi bija turējušies pie sava novada dziedāšanas tradīcijām.Pirmo vietu izcīnīja vokālā grupa «Vocalica» no Jaunpils, otro dalīja Dekšāres pagasta padomes jauktais vokālais ansamblis «Ieklausies», Rēzeknes pilsētas kultūras nama vokālā grupa un Ilūkstes kultūras centra jauktais vokālais ansamblis «The Sharks».Citās dalībnieku grupās mūsu puses dziedošie kolektīvi šoreiz nav iekļuvuši. Konkursā tika noteikti labākie vokālie ansambļi bērnu, sieviešu, vīru, senioru, jaukto un pusprofesionālo vokālo ansambļu grupās. Šogad pirmo reizi Dziesmu svētku vēsturē vokālie ansambļi ir pilntiesīgi svētku dalībnieki, kas šajos svētkos piedalās ar trīs koncertiem - «Rīgas kalnu noslēpumi», kas notiks Vērmanes dārzā, koncertu Jāņa baznīcā un koncertu «Mīlestības dziesmas» Doma baznīcas dārzā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

elīna

Dziesmu svētku vēsturē - jauna lapa. Prieks, ka tajā ir ierakstīts jelgavnieku "Da capo" vārds! Lielisks panākums! Lai veicas turpmāk!

pirms 11 gadiem, 2008.07.08 10:24

Citas ziņas