Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dabas muzejā – izstāde par tropiem

Ne katram laimējies pabūt krāšņajos tropos un sastapt lietus mežu pirmiedzīvotājus, toties ikvienam ir iespēja to izdarīt neklātienē, dodoties uz Latvijas Dabas muzeju, kur no 1.marta līdz 27.aprīlim apskatāma izstāde «Tropu lietus meži - tuvu vai tālu?».

Izstādi veidojuši muzeja darbinieki sadarbībā ar Rolandu Garvi un Gunu Noldu no Vācijas. Pasākumu atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds, vairāki uzņēmumi un fotogrāfi ar savām tropu mežu fotogrāfijām. Izstādē būs redzami eksponāti no muzeja kolekcijām, ka arī priekšmeti no muzeja ilggadējiem sadarbības partneriem - Latvijas Universitātes Botāniskā dārza un Rīgas Zooloģiskā dārza.Iepriekš piesakoties, izstādes norises laikā skolēnu grupām būs iespēja piedalīties nodarbībā «Tropu lietus meži - tuvu vai tālu?», bet 29.martā notiks tropu mežiem veltīts ģimenes dienas pasākums.Izstāde sniegs priekšstatu par to, kur un kā veidojušies tropu lietus meži, kāda ir to ekoloģija, ar ko šīs audzes atšķiras no mērenās klimata joslas. Izstādē varēs uzzināt par lietus mežu un cilvēka savstarpējām attiecībām, lietus mežu nesaudzīgo izciršanu, kā arī resursiem, kas iegūstami no mežiem, jo daudzas mēbeles, pārtikas preces un piedevas, kā arī sadzīves priekšmeti tiek ražoti no lietus mežos atrodamajām izejvielām.Pārsteidzoša un izzinoša apmeklētājiem būs izstādes sadaļa par tropu lietus mežu pirmiedzīvotāju ciltīm no Amazones baseina, Jaungvinejas un Okeānijas salām, kas tapusi sadarbībā ar Vācijas dabas pētnieku R.Garvi. Foto un video materiāli, kā arī daudzi sadzīves priekšmeti atspoguļos šo cilvēku sadzīvi, tradīcijas, ģērbšanās un greznošanās paradumus.Šīm ciltīm ir daudz kopīga, tomēr katrai izveidojušās arī savas īpatnējas tradīcijas un uzskati. Katrai ciltij ir savi iesvētīšanas rituāli, pat tādi kā lēkšana ar liānu no 30 metru augsta torņa. Lai izgreznotu ķermeni, pirmiedzīvotāji izmanto gan krāsvielas, gan spalvu un pūku rotas, gan nelielus kociņus ievēršanai ādā īpaši izdurtos caurumos. Savukārt kāda Jaungvinejas cilts nēsā deguna starpsienā iespraustu lielu cūkas ilkni. Apģērbs karstajā klimatā nav īpaši nepieciešams, tomēr dažu ķermeņa daļu pasargāšanai izmanto izdobtus ķirbjaugus, riekstu čaumalas un banānu lapas. Vienlaicīgi muzejs rīko konkursu «Tropu meži - tuvu vai tālu». Tajā var piedalīties, interneta mājas lapā www.ldm.gov.lv , kurā iespējams iegūt bezmaksas ieeju divām personām uz šo izstādi.Katru nedēļu starp pareizo atbilžu autoriem tiks izlozēti pieci bezmaksas apmeklējumi, ko būs iespējams izmantot līdz izstādes noslēgumam - 27.aprīlim. Katras nedēļas pirmdienā tiks publicēts jauns jautājums, uz ko atbilde būs jāsniedz nedēļas laikā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas