Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deja vieno dažādas kultūras 2

Piektdienas pēcpusdienā Jelgavas 5.vidusskolā norisinājās krievu dejas vēsturei un tradīcijām veltīts pasākums «Horovod». Mājinieki uzņēma sešus viesu kolektīvus, kas sniedza tikpat atraktīvus un raibus priekšnesumus.

Skolas zālītē draudzīgi sadejoja un sadziedāja latviešu un krievu tautības kolektīvi. Viņi iepazina dažādu kultūru deju soļus un melodijas. Pavisam bija pulcējušies 160 dažāda vecuma dalībnieki, kā arī prāvs pulciņš skatītāju, kas ieinteresēti klausījās un skatījās krāsainos priekšnesumus.Ikgadēja tradīcijaSavu sniegumu divos un trīs priekšnesumos rādīja «Vēja zirdziņš», Jaunolaines deju kolektīvs «Pienenīte», 5.vidusskolas vokālais ansamblis un deju kolektīvs «Ija», 6.vidusskolas dancotāji un koris, 2.pamatskolas folkloras koris «Zvonņica», «Slavjanočka», un sarīkojumā viesojās arī Jelgavas krievu biedrība «Istok».Kā pastāstīja idejas autore un kolektīva «Ija» vadītāja Natālija Mišina, šāds pasākums sadarbībā ar Jelgavas Sabiedrības integrācijas centru (SIC) tiek rīkots jau otro gadu un noteikti būs arī nākamgad.Sarīkojumu paredzēts izvērst par ikgadēju tradīciju, turpinot aicināt dažādus kolektīvus, bet katru gadu izvēloties citu «apdejojamo» tēmu.«Mums jau ir padomā, ko izvēlēsimies nākamgad,» atklāj N.Mišina.Skatās un mācās viens no otraN.Mišina stāsta, ka bērni ir priecīgi un lepni piedalīties deju pasākumā. Viņus nesatrauc, ka tas notiek brīvajā laikā pēc stundām, jo pasākums sagādā prieku un pozitīvu noskaņojumu.SIC vadītāja Rita Vectirāne uzskata, ka šādi starpskolu pasākumi noteikti jāatbalsta, jo bērniem ir interese, viņi sadejo vienā solī, skatās un mācās cits no cita.«Var atšķirties tautu kultūra un valoda, bet dejas valoda visiem ir vienāda. Aplausi skan vienā valodā,» teic R.Vectirāne. Viņasprāt, dziesmu svētku priekšvakarā kultūras pasākumiem tiek veltīta īpaša uzmanība, sabiedrība saliedējas.«Māksla un dziesma ir vienojošais mūsu sabiedrībā,» piebilst SIC vadītāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

vēja zirdziņa pārstāvis

kkhmm.....veeja zirdzinja beerni nedejoja "sīkas, mazas meitenītes"., bet gan deju ar nosaukumu "Šmurguļi"....man skjiet ka vinju repertuaaraa taadas dejas kaa siikas mazas meiteniites nemaz nav...

pirms 11 gadiem, 2008.04.12 08:11

Citas ziņas