Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dejotāju Ozolu pārim - 55 3

Piecdesmit pieci mīlestības, ticības un radoša darba gadi - tāda ir robežzīme pazīstamo kultūras darbinieku Veras un Viļa Ozolu dzīvē.

Piektdienas vakarā viņus kāzu jubilejā Jelgavas kultūras namā sveica dzimtas locekļi, tuvinieki, kolēģi, kā arī pilsētas un rajonu pašvaldību pārstāvji. Ar katoļu bīskapa Antona Justa un arī luterāņu mācītāja Tāļa Rēdmaņa svētību tika atjaunots Ozolu pāra laulības solījums.Laulības jubilejas ceremoniju vadīja Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Aina Rokjāne. Par jubilāru iepazīšanos viņa sanākušajiem stāstīja, kā 1953.gada janvārī nesen kā augstskolu beigušajai un uz Jelgavu darbā nosūtītajai Latgales meitenei radās doma pašas dibinātajā Jelgavas pedagoģiskās skolas deju kolektīvā iestudēt «Krievu deju». To iemācīt viņa lūgusi valgundieti Vili Ozolu, kurš tolaik vadīja deju kolektīvu pilsētas kultūras namā. Abi saskatījās un tā paša gada 28.martā reģistrēja savu laulību.Ģimenē izaudzināti divi dēli un patlaban aug pieci mazbērni. Vera daudz strādājusi ar bērnu deju kolektīviem. Vilis sava darba mūža laikā ir pabijis atbildīgos amatos Jelgavas pilsētas un rajona kultūras iestādēs, vadījis tautas deju ansambļus «Jaunība», «Diždancis», «Laipa» un citus. Kopš 1970.gada viņš ir visu Vispārējo deju svētku virsvadītājs un - beidzamajā laikā - goda virsvadītājs. Šovasar gaidāmo XXIV Vispārējo Latviešu dziesmu deju svētku repertuārā iekļautas sešas Viļa Ozola dejas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

V.H

Patīkamas atmiņas no deju laikiem - nostaļģija. Siltas atmiņas un prieks redzot tik jauku un patīkamu rakstu.

pirms 12 gadiem, 2008.03.31 23:34

Jurčiks

Vissirsnīgākie sveicieni Aigara vecākiem!!! :)

pirms 12 gadiem, 2008.03.29 10:04

Citas ziņas