Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Divas mākslas vienā izstādē 1

Mājās un sirdīs ienākot adventes laikam, Jelgavas kultūras namā atklāta jauna izstāde - «Čehu baroka arhitektūras daile», kas būs aplūkojama līdz Jaunajam gadam. Kultūras nama pirmā stāva foajē apskatāmi vairāki desmiti Vladimira Uhera melnbalto fotouzņēmumu, kas pirms vairākiem gadiem kļuva par akcentu plašai izstādei «Barokālās Čehijas slava», kas 2001.gada oktobrī notika Prāgā.

Izstādes iniciatore toreiz bija Čehijas galvaspilsētas Nacionālā galerija. Toreiz valsts teritorijā radās ārkārtīgi augstas kvalitātes fotodarbi ar radikālu un drosmīgu koncepciju. Sevišķi iedarbīgas, kompozicionāli komplicētas un bagātas savā daudzveidībā ir vēlā baroka celtnes. Šādu ēku fotografēšana prasa gan analītiskās izpratnes spējas, gan arī atvērtu jūtīgumu.Ceļo jau septiņus gadusV.Uhers čehu barokālo arhitektūru fotografē jau vairāk nekā piecdesmit gadus. Viņa fotoizstāde iedalīta trīs daļās. Pirmā atgādina par dažām vispazīstamākajām slaveno arhitektu celtnēm. Otrajā tiek konfrontēti dažādi vienādu vai līdzīgu arhitektūras tēmu risinājumi čehu baroka ģēniju Jana Blažeja Santi - Aihela un Kiliāna Ignāca Dincenhofera darbos. Savukārt trešā demonstrē čehu baroka arhitektonisko formu un māksliniecisko detaļu skaistumu.Čehijas vēstniecības Latvijā piedāvātā izstāde ir ceļojoša. Kā pastāstīja vēstniecības kultūras darbinieks Mihails Koreckis, ik gadu tā viesojas sešās, septiņās valstīs. Pašlaik iecerēts to izstādīt vēl kādā citā Latvijas pilsētā, bet tā jau bijusi Rīgā.Sarežģītāka kultūraArī iepriekš Jelgavā «viesojušās» čehu mākslinieku izstādes, tostarp šopavasar bija aplūkojama foto izstāde «Czech Press Photo 2007». Taču šoreiz interesentiem tiek piedāvāta sarežģītāka kultūra. Barokālais stils ir mākslas stils, kas radies 17. gadsimtā Itālijā.«Šajā izstādē apvienojas māksla kā tāda un tās uzņemšana fotogrāfijās,» vērtē Čehijas vēstniecības Latvijā pārstāvis Bohumils Doleijšijs. Viņš arī izteic cerību, ka nākamgad mūsu pilsētā atkal varētu tik rīkota kāda izstāde.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

galva

A kur tad Eliānai bildē galva pazudusi? Vēl zz jāpatrennējas ar jauno versiju :(((...

pirms 11 gadiem, 2008.12.02 21:00

Citas ziņas