Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Divu valstu vēsture fotogrāfijās

Trešdienas vakarā - Poļu kultūras dienu sākumpunktā - Sabiedrības integrācijas birojā tika atklāta fotoizstāde «Polija - Latvija. Diplomātijas tradīcijas».

Tā sniedz ieskatu notikumos, kas piedzīvoti desmit, divdesmit un pat astoņdesmit gadu senā vēsturē. Izstādes eksponāti melnbaltu fotogrāfiju veidā vēsta par svarīgām abu valstu amatpersonām un viņu starpvalstu vizītēm, kā arī tajās skatāmi vairāki šo valstu dzīvē svarīgi dokumenti.Protams, sekojot gadu ritumam, arī fotogrāfijas kļūst «jaunākas», krāsainas un vēsta par salīdzinoši neseniem notikumiem - Polijas vēstnieka viesošanos pie Valsts prezidenta Valda Zatlera 2007.gadā, poļu delegācijas vizīti pie eksprezidentes Vairas Vīķes - Freibergas 2004.gadā un citiem.Pasākumā skatāmas arī bildes, kas iekļautas grāmatā ar tādu pašu nosaukumu, kā izstādei, un kur arī lasāma poļu vēstnieka uzruna. Ikviens apmeklētājs var iepazīties ar šo grāmatu un gūt vēl dziļāku ieskatu tik būtiskajos abu valstu vēstures notikumos. Uz izstādes atklāšanu bija arī sagatavots vēsturisks pārskats «Poļi Latvijā», savukārt par muzikālo noformējumu gādāja Edīte Bergmane ar saviem priekšnesumiem.Kā atklāja Latvijas Poļu savienības Jelgavas nodaļas vadītāja Marija Kudrjuvceva, kultūras dienas rīkotas oktobrī un novembrī tādēļ, ka Latvijas neatkarības gadadiena ir 18.novembrī, bet Polijas - 11.novembrī.

Pievieno komentāru

Citas ziņas