Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Draugi no Belostokas uzstājas Jelgavā 1

Trešdien Jelgavas Bezvainīgas Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrālē koncertu sniedza ceļojošais garīgās mūzikas koris no Polijas «Chor pokoju».

Kā «Ziņas» informēja Jelgavas Poļu biedrības priekšsēdētāja Marija Kudrjavceva, koncerta organizatori ir sabiedriskā organizācija «Wspulnota Polska» no Belostokas Polijā.«Viņi ir Jelgavas Poļu biedrības draugi, kuri mums ļoti daudz kur palīdz,» stāsta M.Kudrjavceva. «Belostoka ir Jelgavas sadraudzības pilsēta. Jelgavas Pilsētas svētkos viņu pārstāvji ciemojās pie mums un ierosināja ideju koncerta rīkošanai.»Korī dzied aptuveni 35 jaunieši no četrām pasaules valstīm: Baltkrievijas, Ukrainas, Austrijas un Polijas, un viņu repertuāru veido garīgā mūzika. M.Kudrjavceva stāsta, ka patlaban kora sastāvā nav Latvijas pārstāvju, bet iespējams, ka nākotnē tas tiks mainīts.«Lai iestātos, nepieciešams sasniegt viņu muzicēšanas līmeni,» piebilst priekšsēdētāja.Koris dibināts 1996.gadā. Iniciatori bijuši kora mūzikas draugi - apvienība «Cantica Cantamus» un jau minētā apvienība «Wspulnota Polska». Kora vadītāja ir profesore Hanna Bielecka. Koris ir ceļojošs, pēc repertuāra apgūšanas «Chor pokoju» ceļo pa pasaules valstīm, sniedzot koncertus. Latvijā šogad tādi bijuši divi - Jūrmalā un Jelgavā. Nākamās uzstāšanās paredzētas kora māju pilsētā, Belostokā, 9. un 10.augustā.Arī svētdien Jelgavas Bezvainīgas Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrālē pulksten 12 koncertu sniegs Polijas pārstāvji. Šoreiz - zēnu koris aptuveni 40 cilvēku sastāvā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Klausītāja

koncerts bija fantastisks! Paldies!!!!!

pirms 11 gadiem, 2008.08.06 21:09

Citas ziņas