Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Duende» izskanējusi koncertos Spānijā

Kontrtenora Sergejs Jēgera un saksofonista Arta Gāgas programma «DUENDE. ar tevi uz tu» Latvijas valsts 90. gadadienas svinību ietvaros izskanējusi divos koncertos Barselonas un Madrides baznīcās.

Kā informē Sergeja Jēgera menedžmenta un aģentūras «Četras saules» sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva, koncertos, tāpat kā pērnā gala nogalē klajā nākušajā albumā skanēja gan pazīstami, gan mazāk zināmi klasiskās mūzikas opusi Arta Gāgas aranžējumā kontrtenora un saksofona duetā.Jāatgādina, ka nosaukums «duende» apzīmē iedvesmas brīdi mākslā un tas cēlies no andalūziešu kultūras. Kā rakstīja Frederiko Garsija Lorka, «duende» visdabiskāk un brīvāk jūtas mūzikā, jo šī māksla dzimst un mirst mūžīgi, bet dzīvo vien rašanās mirklī.Īpašu noskaņu koncertos Spānijā līdzās mūzikai radīja spāņu valodā lasītās esejas, kas papildināja mūzikas pasauli. Koncertā Barselonā Sv. Annas klosterī esejas lasīja Viktors Santapau (Victor Santapau), bet koncertā Madridē, Vācu evaņģēliskajā baznīcā - aktrise Marija Migela (María Miguel). Koncertus organizēja Latvijas vēstniecība Spānijā sadarbībā ar Kultūras un izklaides aģentūru «Četras saules» un Latvijas Republikas Ārlietu ministriju ar Latvijas goda konsula Barselonā atbalstu.Projekta producente Indra Rubene teic sirsnīgu paldies Latvijas vēstniekam Spānijā Imantam Lieģa kungam par iespēju programmu «DUENDE. ar tevi uz tu» aizvest uz Spāniju un atskaņot baznīcās ar lielisku akustiku un brīnišķīgu atmosfēru.«Prieks, ka tik liela interese bija arī par kompaktdiskiem, kuros šī programma iemūžināta. Līdzekļus no to pārdošanas Sergeja Jēgera Labdarības fonds izmantos, lai sniegtu palīdzību bērniem, kuriem ir smagas veselības problēmas," piebilst I.Rubene.Jāatgādina, ka albums «DUENDE. ar tevi uz tu» šā gada martā saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu 2007 nominācijā «Labākais akadēmiskās mūzikas albums».

Pievieno komentāru

Citas ziņas