Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzejas dienas ir klāt

Šāgada Dzejas dienās notiks vairāk nekā trīsdesmit dažādi pasākumi. Jelgavā to kulminācija paredzēta 11.septembrī, un par to vairāk informēsim nākamās nedēļas «Ziņu» kultūras notikumu lappusēs.

Jau kopš Raiņa simtgades svinībām 1965.gadā tiek rīkotas ikgadējās Dzejas dienas. Padomju laikos no oficiālās ideoloģijas sludinātājām it kā neviļus pārtopot par brīvās domas tribīni, deviņdesmitajos gados īslaicīgi zaudējot plašākas publikas ievērību, tās atkal kļūst par vienu no būtiskākajām Latvijas kultūras dzīves vizītkartēm, tiecoties veicināt ne vien vecākās paaudzes, bet arī jaunatnes interesi par garīgām vērtībām, kā arī nodrošināt profesionālos kontaktus starp Latvijas un ārvalstu dzejniekiem.Tagad par notikumiem, kas sāksies jau ceturtdien. Dzejas dienas tiks «ielasītas» ar pasākumu pirmo dzejas krājumu autoriem «Ola ir izšķīlusies», kas notiks Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā (Rīgā, O.Vācieša ielā 19) pulksten 18. Dzeju lasīs A.Mincenhofs, A.Ogriņš un S.Skujiņa.Dzejas dienu viesu pulkā šogad būs pasaulē atzīti dzejnieki no Vācijas, Beļģijas, Gruzijas, Japānas un Igaunijas. Andrejsalā, Elektrocehā, 7.septembrī uzstāsies viesi no Igaunijas un Gruzijas, 10.septembrī turpat būs klausāmi Bas Böttcher (Vācija) un Laurence Vielle (Beļģija) lasījumi, bet 8.septembrī Rīgas Spīķeros «Dirty Deal Caffe» notiks Vispasaules haiku asociācijas dibinātāja un prezidenta, dzejnieka Ban'ya Natsuishi (Japāna) lekcija un haiku rakstīšanas meistardarbnīca.Dzejas dienu laikā notiks arī vairāku autoru dzejas grāmatu prezentācijas - grāmatas atvēršanas svētki būs Ronaldam Briedim, Eduardam Aivaram, Andrai Manfeldei un Leonam Briedim. Īpašu uzmanību gribam pievērst 8.septembra pasākumam Jāņa Akuratera memoriālajā muzejā (O.Vācieša ielā 6a, Rīgā), kur pulksten 18 notiks jelgavnieka Eduarda Aivara dzejas grāmatas «Sāras mīlestība» atvēršana. Pasākumā piedalīsies autors, Jānis Elsbergs, Orests Silabriedis, Ieva Rupenheite, Ieva Parša.Viens no Dzejas dienu centrālajiem notikumiem šogad būs inflācijas tēmai veltītā dzejas diska «Inflatio Poesis» prezentācija, kas notiks 9.septembrī SEB bankas Rīdzenes filiālē. Šeit kredītu vietā būs iespējams saņemt dzeju - gan drukātā, gan atskaņojamā formātā.Tāpat kā ikreiz, tiks pasniegta arī Dzejas balva - pasākums notiks 11.septembrī pulksten 18 Esplanādē pie Raiņa pieminekļa Rīgā. Ikgadējās Dzejas dienu balvas pasniegšanā šogad varēs dzirdēt dzeju apvienojumā ar dejas apvienības «Dejas anatomija» un mūzikas grupas «Kopēja izteiksme» priekšnesumiem.

Pievieno komentāru

Citas ziņas