Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzejas svētki dienas garumā

Ceturtdienas rīta pusē dzejnieki viesojās Jelgavas skolās, un, piemēram, 5.vidusskolā viņi vadīja nodarbības klasēs, citur uzrunāja plašāku skolēnu un pedagogu auditoriju, bet pēcpusdienā kopīga tikšanās ar visu paaudžu literātiem no Jelgavas Latviešu biedrības dzejas kluba «Pieskāriens» un dzejniekiem Eduardu Aivaru un Kārli Vērdiņu notika Spīdolas ģimnāzijā.

Tradicionālo Dzejas dienu pasākumu parkā pie Raiņa pieminekļa diemžēl izjauca nelabvēlīgie laika apstākļi, tāpēc interesentiem nācās pārcelties uz līdzās esošās Spīdolas ģimnāzijas telpām. Tādējādi dažiem, piemēram E.Aivaram un Ivetai Skapstei, nācās uzstāties vienās un tajās pašās telpās divreiz pēc kārtas, jo nupat bija beigusies dzejas stunda ģimnāzijas audzēkņiem. Bet dažādās pilsētas skolās dzejnieki, sadalījušies mazākos pulciņos, paviesojās jau no paša rīta.Interesanti autoriem...Viens no kuplākajiem sarīkojumiem norisa Jelgavas 1.ģimnāzijā, kur vispirms skolas biedru vērtējumam savu jaunāko veikumu rādīja kluba «Pieskāriens» dalībnieces Antra Leite, Elīna Jurševska, Annija Sargune, Inese Mārtinsone un Vita Livdāne.Laura Strēle, kura 1.ģimnāziju beigusi pirms gadiem četriem, «Ziņām» pastāstīja, ka savā skolā uzstājas labprāt, bet no šīs dienas viņai vislabāk patikusi viesošanās pie 1. sanatorijas internātpamatskolas audzēkņiem, kas izrādījuši lielu interesi par dzeju. Cita starpā, Laura ir mākslinieciskā noformējuma autore Jelgavas dzejnieku otrajam literārajam almanaham «Zemgales vācelīte», kura prezentācijas pasākums vakarā notiek pilsētas kultūras namā kā Dzejas svētku kulminācija....un klausītājiem Tomēr bija redzams, ka dzejas cienītāju netrūkst arī 1.ģimnāzijā - tās audzēkņi Vijas Zelmenes režijā pat bija iestudējuši veselu veltījumu uzpūstajam birokrātijas aparātam (pēc K.Vērdiņa dzejas motīviem). Ja Rasmas Urtānes sievišķīgo liriku un Pāvila Neikšāna skarbos pagātnes apcerējumus klātesošie uzmanīgi noklausījās, tad paša K.Vērdiņa jaunatni uzrunājošais vēstījums brīžiem mudināja iesaistīties arī auditoriju.Kā pēc pasākuma atzina pats autors, «ne jau visiem skolēniem dzeja ir kā pīlei ūdens, un daļai jaunatnes arī mūsdienās noteikti ir interese par to». Jāpiebilst, ka ceturtdiena K.Vērdiņam bija dubulti svētki - viņam galvaspilsētā pasniegta «Dzejas balva 2008» oriģināldzejā - par krājumu «Es», ko izdevis apgāds «Neputns».Novērotais ļauj secināt, ka «svētki tiem, kas ir ar dzeju uz tu», kā Dzejas dienas nodēvēja I.Skapste, joprojām ir nepieciešami.

Pievieno komentāru

Citas ziņas