Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzeltenos krekliņos ar rāciju rokās

Jau sestdien Latviju pāršalks 24.Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku vilnis. Svētkos piedalīsies gandrīz 38 500 cilvēku: dziedātāji, dejotāji, diriģenti un citi. Līdzās minētajām dalībnieku grupām svētkos būs iesaistīti brīvprātīgie darbinieki. Šo cilvēku vidū ir arī divas jelgavnieces - Asnāte un Jana.

«Dziesmu un deju svētki - tās ir emocijas, zosāda un tirpiņas pār kauliem,» «Ziņām» teic Jana Daniča. «Tie apvieno sevī visu latvisko,» piebilst Asnāte Strīķe. Abas meitenes ir Latvijas Universitātes (LU) Moderno valodu fakultātes studentes, kuras Āzijas studiju fakultātē apgūst ķīniešu valodu. Tieši mācību iestāde bijusi tā, kas piedāvājusi pieteikties brīvprātīgajos.Iespēja jāizmantoJana šādos svētkos nekad nav piedalījusies, bet Asnāte vienu gadu strādājusi par mazo dziedātāju pieskatītāju. Jautātas, kādēļ meitenes nav bijušas dalībnieku rindās, abas sāk skaļi smieties.«Kurš tad šeit māk dziedāt? Ja dziesmu svētki notiktu manā dušā, tad es noteikti piedalītos,» tā Asnāte.Savukārt Jana skaidro, ka nejūt vēlmi patstāvīgi apmeklēt dziedāšanas vai dejošanas nodarbības: «Svētki - tas ir kaut kas cits, tā ir viena nedēļa, bet visu gadu skandināt kora repertuāru negribas. Brīvprātīgais darbs ir lielisks veids, kā būt tajā visā iekšā, izjust uz savas ādas, ne tikai vērot no malas vai televīzijā.»Pieteikšanās iemesli ir dažādi, sākot ar iespēju papildināt CV, sertifikāta saņemšanu par piedalīšanos un beidzot ar pieredzes gūšanu.Abas brīvprātīgās darbosies informācijas stendos. Jana - Vērmanes dārzā, Asnāte - pie runājošajiem akmeņiem Sv.Pētera baznīcas laukumā, kā arī svētku karstākajā punktā - Mežaparka estrādē. Tur pie viņas varēs vērsties visi tie, kas noklīduši no kolektīva, kā arī identifikācijas karšu pazaudētāji. Pie runājošajiem akmeņiem un Vērmanes dārzā darbiņš būs cits - jāinformē tūristi par Dziesmu un deju svētkiem, jāatbild uz viņu uzdotajiem jautājumiem.Pilna slodze un vēl vairākJāpapūlas gan būs pamatīgi, spriež abas meitenes. Tas nozīmē 11 stundu intensīva darba visas nedēļas garumā - no pulksten 7 rītā līdz 18 vakarā. Pirms tam vēl jāizstudē materiāli.«Tomēr to visu atsver doma, ka mums, brīvprātīgajiem, vienīgajiem būs dzelteni krekliņi un svētku laikā varēsim sazināties pa rācijām,» viņas smejas.Kā «Ziņas» informēja svētku brīvprātīgo koordinatore Daiga Livčāne, šogad Dziesmu un deju svētkos kopā darbosies aptuveni 200 brīvprātīgo. Šo cilvēku pienākumos ietilps ļoti daudz darba: jau minētā informācijas sniegšana dalībniekiem un apmeklētājiem, transporta koordinēšana svētku norises vietās, vietu ierādīšana Mežaparkā, aizkulišu darbs, asistēšana projektu vadītājiem un tamlīdzīgi. «Viņi darīs visu, pat nesīs un novāks koklētāju krēslus un izņems puķes no diriģentu rokām,» piebilst D.Livčāne.

Pievieno komentāru

Citas ziņas