Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dziesma vieno Latviju 9

Atsaucoties Latvijas kordiriģentu asociācijas aicinājumam, svētdien Jelgavas Valsts ģimnāzijā notika īpašs koncerts, kurā Jelgavas jauniešu kori «Skali» un «Mītava» izpildīja Dziesmu svētku repertuāra «zelta fondu».

Vēl apmēram četrsimt Latvijas kultūras namos un zālēs vienlaicīgi notika līdzīgi pasākumi, kuros piedalījās kori, deju kolektīvi un orķestri. Kā paredzēts sadziedāšanās noteikumos, tieši pulksten 18 visā Latvijā kā vienā elpas vilcienā tika nodziedāta valsts himna, bet koncerta noslēgumā - Jāzepa Vītola un Ausekļa «Gaismas pils».«Piedalīšanās šajā pasākumā notika pēc skolēnu ierosinājuma. Viņi vēl pirms manis bija izlasījuši Latvijas kordiriģentu asociācijas aicinājumu, un viss aizgāja uz «urrā!»,» stāstīja «Skalu» diriģente Maija Branka. Viņa kori vada kopš šā mācību gada sākuma.«Skali» atdzimušiSaspringtā darbā koris ir teicami apguvis Dziesmu svētku repertuāru, un Jelgavas skatē «A» grupā «Skali» ieguva pirmās pakāpes diplomu. Korī dzied astoņdesmit ģimnāzisti un absolventi. «Mītavas» diriģente Agija Pizika, kuras vadībā kopkoris noslēdza koncertu, atklāja, ka jūtas ļoti saviļņota. Ņemot vērā, ka, turpinoties Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijai, ir mazāks skatītāju vietu skaits un biļetes uz svētkiem ir izpirktas, šī bijusi lieliska iespēja izjust tuvojošos Dziesmu svētku noskaņu.Jelgavas Latviešu biedrības dalībniece, agrākā koriste Rita Brinkus, kas šoreiz bija skatītāju vidū, teica: «Ideja ir brīnišķīga! Tā ir lieliska sajūta, kad visā Latvijā, turklāt Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā dzied «Kurzemīti - Dievzemīti». Dziedāju līdzi un gandrīz biju gatava kāpt uz skatuves un stāties blakus mazmeitai.»Kļūs par tradīcijuSadziedāšanās pasākumā piedalījās arī Lielplatones, Elejas un Platones pagastu koris «Sidrabe», kurš kopā ar Tērvetes kori un diviem Dobeles rajona deju kolektīviem uzstājās Tērvetes kultūras namā. Vairāki kori šajā sadziedāšanā nevarēja piedalīties, jo pasākuma organizēšana sākās tikai pavasarī. Piemēram, 4.vidusskolas koris «Spīgo» šajā laikā koncertēja Igaunijā.Artūra Ancāna vadītā Latvijas Kordiriģentu asociācija vēlas, lai turpmāk 4.maija sadziedāšanās kļūtu par tradīciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

RAF

Korī labi dziedāt, kad nomirsti pie kapa koris dzied.Vēl labāk vairākos koros dziedāt, tad pie kapa dzied daudz kori,pie tava kapa jau mazi dziesmusvētki.

pirms 11 gadiem, 2008.05.06 14:03

vienmēr laikā

zinātājai-
labāk ir nezināt, dzīvot viegāk.

pirms 11 gadiem, 2008.05.05 23:22

Zaķis

Dziesmas: Kurzemīte-Dievzemīte un Gaismas pils :DDDDDDDD vot tas ir labais :)

pirms 11 gadiem, 2008.05.05 21:29

Klausītāja

Vai tiešām lasot šo citātu var saprast, ka tas ir pirmās pakāpes diploms domāts? -- ''Jelgavas zonas skatē «A» grupā «Skali» ieguva pirmo vietu.''

pirms 11 gadiem, 2008.05.05 21:14

runātāja

Ak, klausītāja, es tiešām nesaprotu, kā Jūs to pārdzīvosiet!?! :D

pirms 11 gadiem, 2008.05.05 21:12

Tas ir pirmās pakāpes diploms,ko saņem visi, kuriem ir vairāk kā 40.00 punkti! :)

pirms 11 gadiem, 2008.05.05 19:40

zinātāja

Tā kā cienījamais žurnālists Gaitis bieži ierodas pasākuma vidū,(kā tas notika arī šoreiz) tad daudz no visa arī "pārprot"vai vienkārši sajauc.

pirms 11 gadiem, 2008.05.05 19:12

Skals

Noteikti ir sajaukts. Domājams, ka bija domāts pirmās pakāpes diploms, kas tika izsniegts daudziem. :)

pirms 11 gadiem, 2008.05.05 17:58

Klausītāja

Koris ''Skali'' ieguva 41.44 punktus, koris ''Zemgale'' ieguva 42.11 punktus, koris ''Mītava'' iguva 42.44 punktus un koris ''Tik un Tā'' ieguva 41.44 punktus, ''Spīgana'' ieguva 41.11 punktus.
Kā koris ''Skali'' ar saviem 41.44 punktiem var būt ''A'' grupas koru pirmajā vietā?

pirms 11 gadiem, 2008.05.05 17:39

Citas ziņas