Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas nedēļā - plaša pasākumu programma

Lai gan Eiropas diena ir 9.maijā, ar skanīgu Jelgavas bigbenda koncertu Eiropas nedēļai paredzētie pasākumi sākās jau ceturtdien.

Piektdien gan jelgavnieki, gan pilsētas viesi varēs apmeklēt koncertus, vērot un piedalīties sporta aktivitātēs, kā arī Ģimenes aktīvās atpūtas dienā.Skanīgi koncertiPasākumu ciklu ieskandināja «Orķestra solistu parāde», bet piektdien pulksten 14 Hercoga Jēkaba laukumā notiks strītbola sacensības skolu jauniešiem. Pēc tā, pulksten 18, sekos grupas «Huskvarn» koncerts un uzvarētāju apbalvošana.Savukārt sestdien kultūras namā «Rota» turpināsies skanīgās aktivitātes ar vokālo ansambļu koncertu «Sadziedāsim Zemgalē». Tajā muzicēs Madonas kultūras nama, Aizkraukles pagasta un VEF Kultūras pils vīru vokālie ansambļi, kā arī sieviešu vokālie ansambļi - «Spīdala» no Aizkraukles pagasta kultūras nama, «Kompromiss» no Sesavas pagasta un Jelgavas pašvaldības aģentūras «Kultūra» «Guns». Piedalīsies arī Īles pagasta Tautas nama jauktais vokālais ansamblis «Spārni». Koncerta sākums pulksten 16, un ieeja tajā ir bez maksas.Lustes pilsētas centrāSavukārt 10.maijā pulksten 16 Jelgavas Sv.Annas katedrālē notiks Jelgavas mūzikas vidusskolas kora un vokālās kamermūzikas koncerts, bet pulksten 18 paredzēts koncerts «Mazās lietas jeb 100 un 1 iemesls pasmaidīt» bērnu un jauniešu deju kolektīva «Vēja zirdziņš» izpildījumā, kas būs skatāms pilsētas kultūras namā.Eiropas nedēļas lustes noslēgsies svētdien ar Ģimenes aktīvās atpūtas dienas aktivitātēm. Tās sāksies pulksten 11 Hercoga Jēkaba laukumā un skvērā aiz pilsētas kultūras nama un turpināsies līdz pulksten 16.Savukārt ar koncertu «Ievziedu laikā...» pulksten 13 kultūras namā uzstāsies tautas deju ansamblis «Diždancis».Pirms 58 gadiemEiropas diena tiek svinēta visā Eiropas Savienībā, un tā simbolizē valstu vienotību. Šīs dienas pirmsākumi meklējami 1950.gadā, kad Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja ciešāk sadarboties Eiropas valstis, bet lēmums svinēt 9.maiju kā «Eiropas dienu» tika pieņemts 1985.gadā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas