Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eliasa gleznas ceļo uz Zviedriju

Trīsdesmit Ģederta Eliasa gleznas pirmdien no Jelgavas muzeja devās ceļā uz Stokholmu, kur no 25.maija līdz 12.jūnijam būs apskatāma latviešu glezniecības klasiķa darbu izstāde. Šo ieceri gadiem lolojuši Jelgavas muzejs un mūsu rietumu kaimiņvalstī esošais Ģ.Eliasa fonds.

Divdesmito gadu daiļradeKā stāsta muzeja direktores vietniece Marija Kaupere, izraugoties darbus, rīkotāji vēlējušies, lai iespaids nebūtu sadrumstalots. Ar šādu gleznu skaitu iespējams sniegt izsmeļošu ieskatu kādā daiļrades posmā, un izvēle kritusi uz pagājušā gadsimta divdesmitajiem gadiem. Šo periodu ievada pāreja no gadsimta otrās desmitgades «-ismiem» (fovisms/ekspresionisms). Nākamās būtiskās pārmaiņas Eliasa glezniecība piedzīvoja divdesmito gadu beigās un trīsdesmito sākumā. Laikā starp abiem pārejas periodiem gana plaši pārstāvēti visi žanri, kuros Eliass strādājis, ir arī reprezentatīvai izstādei pietiekama stilu daudzveidība, izvēli skaidro M.Kaupere. Jelgavas muzeja patrona darbi ārpus dzimtenes līdz šim tik plaši bijuši eksponēti vienreiz - 2005.gadā Berlīnē.Izredzes būt pamanītaiAr izstādes rīkošanu saistītās izmaksas sasniedz aptuveni 8000 latu. No Valsts Kultūrkapitāla fonda saņemts finansējums, kas sedz lielāko daļu izstādes kataloga izdošanas izmaksu. Daļu to, kā arī jaunu rāmju izgatavošanu gleznām apmaksā sponsori, telpu īri galerijā un naktsmājas braucējiem no Latvijas nodrošina Ģ.Eliasa fonds, rūpes par atklāšanas sarīkojumu un gleznu transportēšanu uz Latviju pēc izstādes uzņemsies Latvijas vēstniecība, bet līdzekļus mākslas darbu apdrošināšanai piešķīrusi Jelgavas pašvaldība. Sagatavoti arī attēli un apraksti par Jelgavu - pilsētas reprezentācijai vēstniecības organizētā sarīkojumā - un salokāmā stendā ievietota izstāde par nesenāko gadu norisēm muzejā.Pēc M.Kauperes atzinuma, izstādei ir labas publicitātes iespējas. Galerija «Grona Paletten» atrodas Ūdengatenā 52 - pilsētas centrā, tūristu iecienītu maršrutu tuvumā. Zviedrijā mītošā mākslas zinātniece Diāna Krūmiņa sagatavojusi publikāciju kaimiņvalsts presē.Ar jaunu mikroautobusuUz Zviedriju gleznas devās muzeja jauniegūtajā mikroautobusā «Peugeot Boxer», kas paņemts līzingā uz septiņiem gadiem un ik mēnesi izmaksās 537,40 latus. Par pirmo iemaksu kalpoja mākslas un pagātnes liecību krātuves līdzšinējas transportlīdzeklis - no Jelgavas Autobusu parka iegūtais fords. Salīdzinot ar to, «bokserim» ir augstāki griesti, plašākas durvis, klimata kontrole, ērti atvāžami sēdekļi, tādējādi jaunais mikroautobuss ir īpaši piemērots muzeja vajadzībām - tai skaitā gleznu transportēšanai.

Pievieno komentāru

Citas ziņas