Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ērģeļu skaņas Jelgavā

Sestdien ar koncertu Jelgavas Svētās Annas katedrālē noslēdzās Latvijas mūzikas skolu ērģeļspēles festivāls (pirms tam bija koncerti Jūrmalā un Anglikāņu baznīcā Rīgā).

Viens no aizvadītā festivāla mērķiem - radīt interesi par ērģēļspēli, bet topošajiem ērģelniekiem - dot iespēju pārbaudīt savu varēšanu uz dažādiem instrumentiem. Kā «Ziņām» paskaidroja Jūrmalas Mūzikas vidusskolas pedagoģe Edīte Alpe, izšķir trīs veidu ērģeles - pneimatiskās, mehāniskās un elektriskās. Festivāla koncertos bija iespēja spēlēt uz visām. Uz Jelgavas Sv.Annas katedrāles pneimatiskā instrumenta (tas tiek uzskatīts par vissarežģītāko tipu) muzicēja astoņas jaunās ērģelnieces, gan Edītes Alpes audzēknes no Jūrmalas, gan rīdzinieces - Latvijā labi pazīstamo Diānas Jaunzemes, Kristīnes Adamaites un Vitas Kalnciemas skolnieces un Mūzikas akadēmijas studentes. Diemžēl nebija neviena mūsu pilsētas pārstāvja - jautājums par ērģeļspēles apmācības iespējām Jelgavas Mūzikas vidusskolā ir nākotnes labo nodomu stadijā. Koncerta programmā izskanēja plaša skaņdarbu amplitūda - no Bukstehūdes un Baha, neaizmirstot Maksi Rēgeru un Marģeri Zariņu, līdz mūsu laikabiedriem Romualdam Kalsonam un Maija Einfeldei. Kā pēcāk atzīmēja Latvijas Ērģeļu ģildes vadītāja V.Kalnciema, katrs nospēlēja it kā apjomā nelielu skaņdarbu, bet kopā veidojās jauks un pilnvērtīgs koncerts.Plašāk par Ērģelspēles festivāla un tā Jelgavas koncerta muzikālajām kvalitātēm - kādā no tuvākajām «Ziņu» kultūras lappusēm.

Pievieno komentāru

Citas ziņas