Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Folkfestivālā meklēs himnu

Uz 19.studentu folkfestivālu 27.februārī pulksten 18 Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) aulā pulcēsies muzicējošie un dzejojošie augstskolu jaunieši.

LLU Studentu kluba pārstāvis Gints Romulis stāsta, ka gaidāmajam festivālam dalību pieteikuši tieši tikpat dalībnieku, cik pagājušogad - 23 grupas un solomākslinieki un četri dzejnieki - vidusskolēni un augstskolu studenti.Festivālu ievadīs dzejnieku skatuve «Dzirksts», kas šoreiz būšot pārcelta tuvāk žūrijas galdam. Uz skatuvēm «Svece», «Kilovats» un «Decibels» skanēs muzikāli priekšnesumi dažādos stilos un skaļumā - no akustiskām balādēm līdz rokdziesmām. Dalībnieku vidū ir daudz tādu, kas festivālā piedalījušies jau vairākus gadus.Atvadu priekšnesumu kopā ar rokgrupu «G.A.T.E.R.» festivālā ieplānojis ģitārists Mārtiņš Pružinskis, kurš dažādos sastāvos festivālā muzicē jau desmit gadus. Viņam apaļā skaitļa apritēšana šķietot īstais brīdis, lai dalībai sarīkojumā teiktu ardievas un dotu vietu citiem.Festivāla mākslinieciskais vadītājs Endijs Rozenbergs teic, ka šogad rīkotāji stingrāk vēršas pret fonogrammu izmantošanu. Tā neatbilst festivāla garam, ko uztur «dzīvā» priekšnesuma radītais kontakts ar publiku. Tas, ka šoreiz izņēmuma gadījumu vairs nebūs, rosinājis vismaz vienas jaunas pavadošās grupas izveidošanos.«Ne viens vien festivāla dalībnieku kolektīvs mēģina Bērnu un jauniešu mūzikas klubā. Gribot negribot ar vienu ausi aiz sienas iznāk dzirdēt, ko viņi gatavo, un varu apgalvot, gaidāmi vairāki interesanti jaunumi,» atklāj Endijs. Gints piebilst, ka pārsteigumi klausītājus gaida festivālā nedzirdētu instrumentālo sastāvu ziņā.E.Rozenberga vadītajā žūrijā gaidāmi arī instrumentu spēles un vokālās mākslas profesionāļi, bet, tā kā šis nav profesionālu mūziķu konkurss, vērtējot spēles prasmi, galvenā uzmanība tomēr tikšot pievērsta tam, cik sniegums dabisks, koptēls pārliecinošs, kā priekšnesumā sadarbojas visi grupas dalībnieki.Kā ierasts, savu simpātiju katrā skatuvē balsojot noteiks arī skatītāji. «Sveces», «Kilovata» un «Decibela» uzvarētāji muzicēs «afterparty», kas ap pusnakti sāksies «Jelgavas baltajos kreklos». Tur uzstāsies arī viesi no Rēzeknes grupa «Dabasu Durovys». Savukārt dzejnieki ar savu darbu lasījumiem kuplinās picorāna «Tami-Tami» dzimšanas dienas svinības 8.martā.Savukārt pēc koncerta aulā, kamēr festivāla dalībnieki un publika gaidīs žūrijas apspriedes rezultātus, visus priecēs bungu un dūdu grupas «Auļi» sniegums.Nākamgad festivāls svinēs 20 gadu jubileju. Rīkotāji spriež, ka kulminācija varētu būt dalībnieku un publikas kopīgi skandēta svētku himna. Tā kā festivālam tādas vēl nav, trešdien gaidāmajā sarīkojumā domāts sākt svinīgā skaņdarba iespējamo mūzikas un vārdu autoru apzināšanu.

Pievieno komentāru

Citas ziņas