Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Aizvadīts slāvu saulgriežu svētku pasākums

Ar dziesmām, dejām un līdzi dziedāšanu, degot svētku ugunskuram, ceturtdienas vakarā Pils saliņā tika aizvadīts slāvu saulgriežu svētku «Kupalle» pasākums, kuru noskatījās vairāki simti jelgavnieku un pilsētas viesu.

Svētku sākuma daļā Jelgavas mērs Andris Rāviņš kopā ar Baltkrievijas vēstnieka padomnieku Jevgeņiju Krastiņu iekūra ugunskuru, kam sekoja virkne dziesmu un deju priekšnesumu. Jelgavas baltkrievu biedrības «Ļanok» organizētajā pasākumā bez minētās biedrības tāda paša nosaukuma ansambļa piedalījās arī viesi - deju kolektīvs «Ivuška» no Rīgas un baltkrievu ansamblis «Svitanak» no Visaginas (Lietuva).Jelgavas baltkrievu biedrības «Ļanok» vadītāja Jeļena Grīsle atzina, ka ar pašvaldības atbalstu rīkotā pasākuma organizēšanā pieliktas visas pūles, lai tajā ikviens dalībnieks un apmeklētājs justos kā mājās. Jāteic, ka šo ieceri arī bija godam izdevies īstenot.Lai uzsvērtu saikni ar latviešu kultūru, kolektīva «Ivuška» dejotāji savā repertuārā bija iekļāvuši priekšnesumu, kurā dejas notika populāru latviešu šlāgeru pavadībā.Pasākums noslēdzās ar zaļumballi, kur ikviens varēja izlocīt kājas Vladimira Siderenko un Vigara Vinkelmaņa spēlēto dziesmu ritmos.«Kupalle» līdz par mūsdienām tiek uzskatīti par vieniem no visgodājamākajiem baltkrievu svētkiem. To galvenā nozīme ir attīrīt garu un ķermeni no visa tumšā un nesaprotamā, nevajadzīgā, ļaunuma un nelaimēm. Katoļi šos svētkus svin naktī no 23. uz 24.jūniju, savukārt pareizticīgie - naktī no 6. uz 7.jūliju.

Pievieno komentāru

Citas ziņas