Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Amatu dienas tirdziņš Hercoga Jēkaba laukumā

Sestdienas rītā celiņi Hercoga Jēkaba laukumā Amatu dienas tirdziņā apmēram pusstundu pēc sākumlaika nebija pustukši, taču tos nevarēja saukt arī par pārpildītiem.

Pieredze liecina, ka apmeklētāju pieplūdums vērojams ap pusdienlaiku, un, tam tuvojoties, ļaužu pulks patiešām kļuva nedaudz lielāks. Daļa vēroja deju kolektīvu priekšnesumus uz skatuves, bet vairums, protams, iepazinās ar tirdzniecības vietu plašo piedāvājumu. Pašvaldības aģentūras «Kultūra» direktora vietniece Inta Englande pastāstīja, ka pieteikušies 127 tirgotāji. Kā piebilda kultūras darba speciāliste Santa Sīle, visiem, kas sestdienas rītā ieradās, vietas arī tika ierādītas.Šogad Amatu dienas tēma «Mans nams ir mana pils» bija iecerēta saistībā ar Pilsētas svētku vadmotīvu - Jelgavas pils jubileju. Mājokļa labiekārtošanā un izdaiļošanā noderīgu amatniecības darinājumu īpatsvaru tirdziņā gan nemanīja. Kā atzina I.Englande, viss atkarīgs no tirgotāju piedāvājuma, un tas ir ierasti dažāds - pinumi, rotas un citi amatniecības darinājumi, kā arī apģērbi, pārtika.Par mājas un pils tēmu uzkrītošāk liecināja apgleznojamā kartona pils bērniem un Jelgavas nacionālo kultūras biedrību «mājas» - teltis, kur biedrību pārstāvji apmeklētājiem piedāvāja svētku cienastu vai aicināja aplūkot daiļamatmākslas darinājumus. Šādas iespējas daudzām biedrībām sanākt kopā, tikties un aprunāties negadās bieži, tāpēc gadskārtējā tradīcija rīkot katram savu «sētu» Amatu dienā ir ļoti atbalstāma, atzina Lietuviešu biedrības aktīvistes.Smēdē pie kultūras nama varēja izgatavot naglas un citas mājai noderīgas lietas. Tēva darbnīcas stendā saimniekoja desmitgadīgais mārupietis Toms Stelps, kas jau savā nelielajā vecumā atzīstami apguvis kalēja amatu. Viņš atzina, par apmeklētāju intereses trūkumu sūdzēties nevar. Visbiežāk ļaudis izmēģina roku naglu un ķēžu kalšanā. Pēdējo izgatavošana ir grūtāka, tas arī prasa vairāk laika, jo jātop vismaz trim posmiem.Pret amatniecības nodarbēm atsaucīgi apmeklētāji devās arī pie laukumā novietotajām stellēm, lai tautas lietišķās mākslas studijas «Dardedze» dalībnieču vadībā ieaustu savu rakstu Amatu dienas viesu kopīgi darinātā segā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas