Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Atklāj jubilārei veltītu izstādi

Jelgavas pils Sudraba zālē atklāta mūsu pilsētas mākslinieku darbu izstāde - veltījums dižajai baroka celtnei tās 270.dzimšanas dienā. Izstāde būs apskatāma līdz 23.jūnijam.

Tajā apskatāmi 17 darbi: eļļas un akrila gleznas, akvareļi, oforti, gleznojumi uz zīda, pa vienam pastelim un autortehnikā (stikls un fotogrāfija) veidotam darbam. Tie tapuši gan agrākajos gados, gan pavisam nesen. Darbu autori ir Gunārs Ezernieks, Edvīns Kalnenieks, Mārcis Stumbris, Uldis Roga, Lolita Zikmane, Ivars Klaperis, Ludmila Grīnberga, Ivanda Spulle, Uldis Zuters un Anna Kaltigina.Svētki sākušiesLatvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektors Juris Skujāns atklāšanā atgādināja, ka svētki jau ir sākušies. Pilī apskatāma arī celtnei veltītā fotoizstāde un ainavu arhitektūras studentu projektu skiču izstāde. Augstskolas vadītājs izteica pieļāvumu - ņemot vēra jau LLU absolventu skaitu vien, šīs varētu kļūt par vienām no visapmeklētākajām izstādēm Jelgavā.Baroka noskaņāsIzstādes atkāšanu baroka mūzikas noskaņās iekrāsoja Endijs Rozenbergs, kurš muzicēja kopā ar Latvijas Mūzikas akadēmijas un Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēknēm. J.Skujāns arī pateicās Jelgavas Mākslas skolai par ekspozīciju, kas izvietota blakus telpā un tematiski papildina Sudraba zālē apskatāmo. Uz pili pārceļojusi interesantā skolēnu darbu izstāde, kurā viņi visos mācību priekšmetos apgūtajiem izteiksmes līdzekļiem runā par baroku - Rastrelli pils celšanas laika valdošo stilu. «Šodien, domājot par izstādi, atcerējos Leonardo da Vinči vārdus: cilvēka skaistums zūd, mākslas - nekad. Tieši tā pils, karos dedzināta, bet arvien atjaunota, visā savā godībā paceļas upes krastā un kopš seniem laikiem iedvesmojusi daudzus jo daudzus māksliniekus. Šeit, protams, apskatāma tikai neliela daļa no tā visa,» par Jelgavas mākslinieku veikumu teica viņu organizācijas vadītājs Māris Brancis.Drīz - lielā svinēšana Kā jau iepriekš ziņots, pils apaļās dzimšanas dienas svinības turpināsies sestdien, kad jubilāri ar vītnēm izrotās floristi un notiks konference par pils vēstures izpēti. Celtnes pamatakmens ielikšanas dienā - 15.jūnijā - paredzēto norišu skaitā ir vītnes darināšana, kurā aicināts piedalīties ikviens, figurālās jāšanas demonstrējumi un cilvēku veidotā jubilāres gadu skaitļa iemūžināšana no putna lidojuma. Abās dienās paredzēti arī koncerti un vēl citas norises.

Pievieno komentāru

Citas ziņas