Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Atver «Zemgales vācelīti» 3

Ar dzejas kopkrājuma «Zemgales vācelīte» atvēršanu pilsētas kultūras namā, klātesot arī daudziem tā līdzautoriem, ceturtdien Jelgavā noslēdzās visas dienas garumā ilgušie Dzejas svētki.

Kopīgi veidotajā krājumā, kas ir jau otrais, šogad pieaicināti dzejnieki un literāti arī no citiem Zemgales rajoniem - no Dobeles dzejnieku biedrības «Spārni» un no Bauskas rajona, kuru pārstāvji arī bija klāt svinīgajā pasākumā. Atbilstoši krājuma uzbūvei, kur dzejnieki sadalīti pa paaudžu grupām, lai būtu vieglāk atrast katra gaumei atbilstošo dzeju, arī atvēršanas svētkos viņi klātesošajiem tika stādīti priekšā šādi - jaunieši, tad vidējā paaudze un pēc tam seniori.Īpaši pateicīgi par grāmatas tapšanu autori ir Sesavas pagasta ļaudīm, arī atvēršanas svētkus kuplināja Sesavas vokālais ansamblis «Kompromiss», kas izpildīja krājumā pārstāvētās Velgas Rozenbergas sacerētās dziesmas. Savukārt pensionēto skolotāju ansamblis «Zemgales virši» nodziedāja dziesmu ar Gaidas Čaupjonokas rakstītajiem vārdiem.«Retais no dalībniekiem sevi atzīst par dzejnieku, bet tas jau ir skaisti, ka mēs iepazīstam tos vienkāršos cilvēkus, kas dzīvo līdzās, kas tik skaisti prot izteikt domas vārsmās, bet ne katrs var izdot savu grāmatu,» grāmatā raksta dzejnieku klubiņa «Pieskāriens» vadītāja un arī viena no «Zemgales vācelītes» autorēm Rasma Urtāne.Pasākuma noslēgumā Jelgavas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Paulis Rēvelis izteica cerību, ka labā tradīcija turpināsies, nākamgad taps jauna grāmata ar vēl plašāku autoru loku, un šādam pasākumam nepietiks ar kultūras nama lekciju zāli, bet visi pulcēsies lielajā zālē.Pavisam «Zemgales vācelītē» publicēti 68 autoru darbi. Ideja par izdevuma radīšanu pieder R.Utānei, bet to īstenot aktīvi palīdzējusi Jelgavas Latviešu biedrības valdes locekle Vija Zelmene.Pirmais mūsu puses literātu almanahs - «Skaņa pār Lielupi» - klajā nāca 2007.gada novembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Citas ziņas