Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Dejotāju draudzības kauss - «Kalvei» 3

Sestdien jau no pulksten 11 rit tautas deju ansambļa «Diždancis» rīkotais pasākums «Rudens danči». Tas sākās Jelgavas Sporta hallē, kur seši kolektīvi - jauniešu deju kolektīvs «Ūsiņš» no Salaspils, tautas deju ansambļi «Kursa» no Saldus, «Gatve» no Rīgas un jelgavnieki, «Lielupe», «Kalve» un jau minētais «Diždancis» - sniedza savus priekšnesumus - prezentācijas par tēmu «Kartupeļi novākti, kas tālāk?».

Pēc tam notika dažādas spēles sadarbībā ar portālu «www.veloturisti.lv », kurās svarīga bija ne tikai fiziskā sagatavotība, bet arī atjautība un zināšanas. Visi cīnījās par ceļojošo dejotāju rudens draudzības kausu, kas šoreiz nonāca tautas deju ansambļa «Kalve» rokās. Jāpiebilst, ka arī pirmajos divos šī pasākuma gados kausu saņēma šis kolektīvs, bet pērn uzvarēja «Pūpolītis».Pēc tam notika dažādas spēles, kurās svarīga bija ne tikai fiziskā sagatavotība, bet arī atjautība un zināšanas. Atrakcijas sākās ar disciplīnu «Maigā piezemēšanās», kur dalībniekiem bija jāizdomā, kā piezemēt olu no halles balkona uz grīdas, lai tā nesaplīstu. Nosacījums, ka olai apkārt nekas nedrīkstēja būt, bet uz zemes varēja paklāt, piemēram, avīzes. Šajā atrakcijā tikai vienam kolektīvam - «Diždancim» - izdevās to nesaplēst. Tālāk sekoja ģeogrāfijas spēle, kurā tika pārbaudītas dejotāju zināšanas šajā lauciņā, piemēram, dalībniekiem bija jāatbild uz tādiem jautājumiem, kā - kura valsts ir «kubika - rubika» dzimtene, kurā valstī ir sausākā un arī mitrākās vieta pasaulē un citiem.Dejotāji arī demonstrēja savu talantu zīmēšanā ar aizsietām acīm, citā atrakcijā tika novērtēta komandas sadarbība tenisa bumbiņu ķeršanā, kas no malas varbūt izskatās vienkārši, taču prasa zināmu laiku, lai iemanītos. Kolektīvam reizē bija jāmet bumbiņas blakus stāvētājam, vienlaikus ķerot otra blakus stāvošā metienu.Lielākās ovācijas izpelnījās «Jautrā stafete», kurā, vairākas reizes riņķojot ap savu asi un florbola nūju, iegrieztajam dalībniekam vajadzēja nokļūt līdz nākamajam posmam un ar lidojošo šķīvīti apgāzt uz galda stāvošo pudeli. Savukārt nākamajam dalībniekam, lecot maisā, bija jānokļūst līdz basketbola grozam un jātrāpa tajā tenisa bumbiņa.Spēļu organizators Andis Zeidmanis stāsta, ka dalībnieki pirms tam zināja tikai spēļu nosaukumus un dalībnieku skaitu. Uzdevumus viņi uzzināja tikai pirms starta sauciena, tā kā iepriekšēja sagatavošanās izpalika.«Katrā spēlē bija kāda odziņa, bet dalībniekiem ļoti patika tautu meitas zīmēšana ar aizsietām acīm. Zīmējumi sanāca dažnedažādi, un tie būs aplūkojami arī vakara ballē,» atklāj A.Zeidmanis. Viņš piebilst, ka galvenais šajā pasākumā bija jautri pavadīts laiks un sadraudzēšanās, un visi pēc tā bija apmierināti un laimīgi.«Rudens danči» joprojām turpinās, un pulksten 17 visi kolektīvi sadancos koncertā Jelgavas kultūras namā, kuru apmeklēt aicināts ikviens interesents. Koncertā varēs redzēt arī dejas no pagājušajā vasarā aizvadīto Dziesmu un deju svētku plašā repertuāra. Vairāki kolektīvi arī uzstāsies ar jaunām dejām, ko iestudējuši tikai šajā sezonā. Savukārt pēc koncerta dejotājiem paredzēts atpūtas vakars.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Turists

Vairak bildes gan no sportiskas daļas, gan koncerta -
http://www.veloturisti.lv/foto.html

pirms 11 gadiem, 2008.10.20 00:25

Citas ziņas