Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: «Mēs savai pilsētai» 20

Skaistu sestdienas pievakari jelgavniekiem bija sagādājuši pilsētas amatiermākslas kolektīvi - Vispārējo dziesmu un deju svētku dalībnieki, kuri kultūras namā sniedza koncertu «Mēs savai pilsētai».

Jelgava pamatoti var lepoties ar devumu vasaras lielajos svētkos, kuros piedalījās 1088 jelgavnieki no vairāk nekā 30 amatiermākslas kolektīviem. Patīkams pārsteigums apmeklētājus sagaidīja jau pirms koncerta, kad viesus ar mūzikas skaņām priecēja Raita Ašmaņa vadītais pūtēju orķestris «Jelgava».Koncerta programma bija veidota gan kā atskats uz jelgavnieku gaitām vērienīgajos svētkos - dziesmās un dejās tika atainota gan kolektīvu došanās uz Rīgu, gan mēģinājumu garās dienas un īsās naktis starp tiem, gan piedalīšanās svētku koncertos. Starpbrīdī, muzicējot folkloras kopai «Dimzēns», tika atklāta Dziesmu un deju svētkiem veltītā izstāde ar fotogrāfijās attēlotiem svētku mirkļiem un tautas lietišķās mākslas studijas «Dardedze» (kurai šogad aprit 45 gadi) darinājumiem.Skatītāji ar lielu atsaucību uzņēma daudzos dziedātāju un dejotāju priekšnesumus. Kā koncerta kulminācija izskanēja Pētera Vaska «Ķekatu dziesma» un Līgas Celma latgaliešu tautas dziesmas apdare «Līdz pašam mūžeiņam» Dziesmu svētku pirmās pakāpes laureāta un «Dziesmu karu» uzvarētāja sieviešu koru grupā - Jelgavas 4.vidusskolas meiteņu kora «Spīgo» - izpildījumā. Bet koncerta noslēgumā aģentūras «Kultūra», pilsētas skolu un Latvijas Lauksaimniecības universitātes kolektīvu vadītāji saņēma kultūras ministres Helēnas Demakovas pateicību.Savukārt aģentūra «Kultūra» pilsētas amatiermākslas kolektīvu vārdā pateicās domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam par atbalstu dalībai lielajos Dziesmu un deju svētkos.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

..

piekrītu "Veja zirdziņa" priekšnesumi bija par daudz, kā nekā visas viņu grupas deju svētkos nepiedalījās, un nedaudz tas izvērtās tieši par viņu koncertu! c'mon kapēc vairāk nevarēja būt tāds skaists kolektīvs kā Diždancis, Jaunība?!

pirms 11 gadiem, 2008.11.10 23:11

Bella

Man arī sestdienas koncerts patika, kaut arī traucēja VZ bērnu uzstāšanās pārāk lielais skaits. Žēl, ka nebija dota iespēja dzirdēt sieviešu ansambli "Guns". Šoreiz īpaši gribas uzteikt TDA Jaunība dejotājus, kuri parādīja sava vadītāja jaunrades deju "Tumša nakte", kā arī Deju svētku A grupas programmā ietverto "Man deviņi bāleliņi". Kaut arī vēl pie dejām jāpiestrādā, šī kolektīva izaugsme ir atzinības vērta. Malači!

pirms 11 gadiem, 2008.11.10 13:57

SoSo

Visumā koncerts bija skaists, paldies par to koncerta organizētājiem. Ļoti patika "Vēja ziedziņš" Aldas Skrastiņas vadībā. Malači kolektīvs "Laipa" vērojama pamatīga izaugsme. Patika " Lielupes"jauniešu grupa. Patika "Diždancis", sevišķi meitenes, puišiem vairāk jāpiestrādā pie stājas. Ne tik ļoti patika kolektīvs "Ritums", paliek veci, nav tā šikuma. Patika 4. vidusskolas meiteņu koris, tikai varētu atskaņot citas dziesmas, jo cik esmu dzirdējusi, vienmēr vienas un tās pašas. Domājams, ka reperuārā ir arī citas dziesmas. Vēlreiz gribu pateikt paldies Aldai Skrastiņai. Uzskatu, ka viņai ir vislabākie deju kolektīvi pilsētā.

pirms 11 gadiem, 2008.11.10 11:28

k/n

Ar sho es veeleejos pateikt,ka mees katras driikstam izpaust savas emocijas,jo esam dziivi cilveeki,bet ja shiis emocijas paarveershas negaacijaas-jaabuut speeciigamun profesionaalam pamatojumam,lai kaadu kritizeetu!
Visiem jauku dienu :)

pirms 11 gadiem, 2008.11.10 10:44

citāts no k/n
"Par kaada noteikta amatiermaakslas zhanra liimeni (augsts/viduveejs/zems) driikst izteikties tad,ja cilveeks pats apgrozaas shajaa videe (dzied,dejo,speelee u.tml.) un ir sasniedzis kaadus rezultaatus (ir dirigjents, vadiitaajs vai cita veida speciaalists).Vienkaarshajam skatiitaajam ir tiesiibas izteikt savu viedokli patiik/nepatiik"

Bet, ja nu es sevi gribu ierindot, pēc Jūsu iedalījuma, vienkāršo skatītāju kategorijā? Tad man nav tiesības domāt, līdzpārdzīvot un vērtēt? Cik saprotu, Jūs esiet kultūras namā strādājošs cilvēks.Ceru, ka esiet vienīgais, kam skatītāju atbalsts un vērtējums ir pilnīgi vienaldzīgs.

pirms 11 gadiem, 2008.11.10 09:48

vēlreiz

No Vēja zirdziņa svētkos piedalījās 3 grupas,no kurām viena vairs nedejo.Tas nebija iemesls gandrīz visu pirmo daļu aizpildīt ar pārējām grupām.Varēja nodejot katrs divas dejas tie bērni,kuri dejoja svētkos.Tieši tāpat,kā tas bija visiem pārējiem kolektīviem.

pirms 11 gadiem, 2008.11.10 08:54

mamma

Vēja zirdziņa bērni šogad piedalījās svētkos

pirms 11 gadiem, 2008.11.10 08:03

Lita to un : )

Es nemaz neizgāžu žulti,vienkārši pateicu savas domas,ka tās daudzās bērnu grupas šajā reizē bija nevietā. Tas bij to aģentūras kolektīvu koncerts,kuri piedalījās svētkos.Ja man nepatiktu tautas dejas,neietu uz šādu koncertu.Pati esmmu nodejojusi noteikti ilgāk par tevi.Arī pret bērniem man nav nekāda naida,bet vniem ir savi koncert un iespēja parādīt sevi saviem vecākiem un draugiem. Cik zinu, Lielupes vidējie atrodās ārzemēs,tādēļ nepiedalījās.Žēl,ka nedziedāja Zemgale un Guns.Tie tak arī bija svētku dalībnieki.

pirms 11 gadiem, 2008.11.09 23:34

k/n

"Spīgo" bija "iipashie viesi" koncerta nosleegumaa kaa visaugstaakos rezultaatus guvushais kolektiivs (dziedaashanaa) no Jelgavas :)))) Nu vismaz es taa sapratu :p

pirms 11 gadiem, 2008.11.09 19:02

dalībnieks

Nu man jau ar šķiet, ka Lielupe tak piedalījās, ja nemaldos, tad vismaz ar 2 dejām (vienu atceros meiteņu deja - "Saule brida rudzu lauku" un otra bij tāda jautra) un k/n saka, ka piedalījās (..)TIKAI JPPA "Kultūra" amatiermākslas kolektīvi, bet "Spigo" tak no 4.vsk.!
Kopumā koncerts patika, un tā kā man patīk dejotāji, man nekas nešķita par garu. :)

pirms 11 gadiem, 2008.11.09 15:57

k/n

Analfabeetisms....koncertaa piedaliijaas TIKAI JPPA "Kultūra" amatiermākslas kolektīvi,jo tie bija aģentūras ikgadējie svētki!!!
Izskataas,kaadam dikti zheel,ka BJDK "Vēja zirdziņš" ir tik daudz grupu un dejotāju :D Koncertaa katram kolektiivam bija noteikts priekshnesumu skaits (atkariibaa no kolektiiva iespeejaam un daliibnieku skaita).
Par kaada noteikta amatiermaakslas zhanra liimeni (augsts/viduveejs/zems) driikst izteikties tad,ja cilveeks pats apgrozaas shajaa videe (dzied,dejo,speelee u.tml.) un ir sasniedzis kaadus rezultaatus (ir dirigjents, vadiitaajs vai cita veida speciaalists).Vienkaarshajam skatiitaajam ir tiesiibas izteikt savu viedokli patiik/nepatiik- vienam maate,otram meita,tresham kleita :p
Ja jau tik veerigi skataas koncertu,kaa var nepamaniit to,ka Lielupe (jaunieshi)dejoja??! :))) [videejaas paaudzes dejotaaji ir aarzemees]...
Ai,kaa cilveekiem neapniik runaat visu,kas ienaak praataa,ieprieksh nenoskaidrojot lietas apstaakljus!...
Miers ar jums! :)))
Paldies VISIEM,kas piedaliijaas koncertaa :*

pirms 11 gadiem, 2008.11.09 15:02

emmija

tiešām savāda rīcība no K/N puses neuzaicināt visus pilsētas Dziesmu svētku dalībniekus-jau nosauktā Lielupe, vokālais ansamblis Guns, dejotāji no Dāldera un dziedātāji no Skaliem [lielākais jauktais koris valstī] un gan jau vēl kāds.

pirms 11 gadiem, 2008.11.09 14:16

Upitei

Nezinu vai par bāšanos virsū var saukt to, ka deju kolektīvs vienkārši ir ļoti liels (acīmredzot dejotāju iecienīts). Nezināju, ka visas 6 vecuma grupas ir bērnudārznieku vecumā :DDD
Par līmeņiem parasti "runā" skates, kuru rezultāti nebūt nav no zemākajiem, bet par Dzintariņu - nu ir uz ko tiekties! Lieliski!

Koncerts bija foršs! Tas ir tik pozitīvi, ka jelgavnieki ir tik lieli dejotāji!

pirms 11 gadiem, 2008.11.09 14:09

Administratoram

Zem vairākām bildēm ir pilnīgi nepareizi komentāri, tā sieviete, ka vienā bildē, noteikti nav Anda Zeidmane, tāpat bildē, kur ir Spīgo diriģentes.

pirms 11 gadiem, 2008.11.09 13:27

upīte

Piekrītu - pa daudz bija "Vēja zirdziņa", līdz apnikumam!!!!!
Izskatās, ka Skrastiņa bāžas virsū ar saviem bērnudārzniekiem, kuriem līmenis ļoti tālu no Dzintariņa, bet par to neviens nerunā!

pirms 11 gadiem, 2008.11.09 12:42

Pekausis

Man kā dejotājam arī īsti nepatika tie entie Vēja zirdziņi, jo koncerts izvērtās garāks, bet lai jau..

Turklāt tēvs vai māte jau ierakstīja, ka Jaunība nav JDK [Jauniešu deju kolektīvs], bet gan TDA [Tautas deju ansamblis]..

Kopumā ceru, ka būs vēl tādi koncerti :)

pirms 11 gadiem, 2008.11.09 12:30

XCVB

Jā, bet kāpēc nepiedalijās visi kolektīvi?

pirms 11 gadiem, 2008.11.09 11:41

TO Lita un *)
Ja jau tāāā nepatīk skatīties tautiskās dejas , tad kāpēc vispār vilkāties uz koncertu!? Varējāt sēdēt mājās! Tad nebūtu komentāros jāizlej žults....

pirms 11 gadiem, 2008.11.09 10:26

*)

Ļoti jauks koncerts! Tikai to Vēja zirdziņa grupu tik daudz... Arī kolektīvu nosaukumos joprojām ķiselis - ja jau TDA vēl ir, tad jau ir arī TDA Jaunība. Žēl, ka nebija vēl dažu kolektīvu - Guns, arī lielā Lielupe....

pirms 11 gadiem, 2008.11.09 01:13

Lita

Pasākums jau vajadzīgs,tiem,kuri maz pazīst pilsētas lolektīvus,kautkādu ieskatu jau deva.Koncerts kā tāds gan bija diezgan liels savārstījums,vai tad režisora šim pasākumam nebija? Ja es pareizi sapratu,tad koncertēja aģentūras "Kultūra"kolektīvi,kuri piedalījās dziesmu un deju svētkos.Pirmā daļa gan vairāk izvērtās kā "Vēja zirdziņa"atskaites konncerts.Vai tad visas šis bērnu grupas piedalījās svētkos.Man tas likās nevajadzīgi pagarināts koncerts.Arī to papīru došanu varēja saīsināt.Pēc pēdējā priekšnesuma saaicināt visus vadītājus uz skatuves un tad pasniegt.Tagad katrs no savas zāles stūra kamēr atnāca,aplausi beigušies.Tā muļķīgi.Katrā ziņā ir bijuši daudz kvalitatīvāki pasākumi.

pirms 11 gadiem, 2008.11.08 22:57

Citas ziņas