Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Noslēdzas Dziesmu svētki 9

Sestdien Rīgā pirms Dziesmu svētku lielā noslēguma koncerta notika tā dēvētais «koncerts pirms koncerta», kurā uzstājās 20 pūtēju orķestri, un viens no virsdiriģentiem bija jelgavnieks Raitis Ašmanis, kurš diriģēja «Līgodama upe nesa».

Pēc tam tika atskaņots jelgavnieces Līgas Celmas skaņdarbs «Vidzemē, Vidzemē, kundziņu mans», taču pats galvenais, protams, bija noslēguma koncerts «Latvija - saules zeme».Nosaukums radies 2005.gadā, kad korim «Kamēr» un astoņiem latviešu komponistiem, sadarbojoties ar toreizējo Valsts prezidenti un saules dainu pētnieci Vairu Vīķi - Freibergu, tapa dziesmu cikls «Latvija - saules zeme», no kura šajā koncertā tika izpildītas trīs dziesmas - Valta Pūces «Gaismeņa ausa, sauleite lēce», Artūra Maskata «Jāņu dziesma» un Ēriks Ešenvalda «Aizej, lietiņ!». Pie diriģenta pults stājās idejas autors un virsdiriģents Māris Sirmais. Pavisam koncertā dziedāja 250 jauktie kori ar 8000 dziedātāju, 68 sieviešu kori un 24 vīru kori ar 4000 dziedātājiem, tātad kopā - 12 000 skanīgu balsu.Skatītāji silti uzņēma gan klasiku, kā Emīla Dārziņa «Lauztās priedes» un Emīla Melngaiļa «Jāņu vakaru», gan jaunākas dziesmas, tajā skatā jau par populārām kļuvušās Mārtiņa Brauna «Saule. Pērkons. Daugava.», Raimonda Paula «Manai dzimtenei», bet oficiālās programmas noslēgumā tika izpildīta Jāzepa Vītola «Gaismas pils», virsdiriģents - Imants Kokars.Savukārt lielie dziedāšanas svētki noslēdzās pēc koncerta ar tautas sadziedāšanos.Ja par svētku atklāšanas koncertu izskanēja visai pretrunīgi viedokļi, turklāt netrūka arī to, kam tas šķita garlaicīgs, tad par noslēguma koncertu to noteikti nevar teikt. Spriežot pēc Mežaparkā valdošās gaisotnes, dziesmas sagādā prieku gan koristiem, gan klausītājiem. Noslēguma koncerta mākslinieciskajam vadītājam Mārim Sirmajam izdevies pierādīt, ka Latvijā nav mirusi daudzbalsīga a capella kora dziedāšana, jo tieši šādas dziesmas sastāda pārliecinoši lielāko repertuāra daļu.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Inajs

Svētki bija ļoti skaisti un latviski! Tikai Essential KNOCK OUT pasākums pirms tiem bija vienkārši pretīgs un visu noskaņojumu samaitājošs. Noslēguma koncerts gan bija lielisks!

pirms 11 gadiem, 2008.07.16 15:27

skatītāja

Svētki bija loti skaisti. īpaši labs bija noslēguma koncerts.
Noskatījos līdz beigām - arī lielo tautas sadziedāšanos. FANTASTISKI! Tiksimies atkal 25. dziesmu svētkos!!!!!

pirms 11 gadiem, 2008.07.14 08:54

maaksla

anarhistam...labi pateici.


Agri, turies!Labu darbu esi paveicis.Es tur biju un redzēju kā viņš strādāja.Braucu mājās ap plkst. 2 naktī un viņš vēl tur palika...Izskatās, ka tikko atgriezies Jelgavā uzreiz sācis atkal strādāt, bet dažiem..kā anarhists saka"pagasta suņiem" jau tas nerūp....Paši gan laikam sutinājās siltās gultiņās....

pirms 11 gadiem, 2008.07.13 23:20

maaksla

nebūs jau dzīvi, ja darvas karoti neieliks...ak, ak, latvieši....Priecājieties un viss par jaukajiem foto!

pirms 11 gadiem, 2008.07.13 19:19

Dziedātājs

Dejotāji savējos zin, ar to pietiek; kā katru no jums sauc, tas tik un tā nav būtiski, svētki te galvenais jtm!

pirms 11 gadiem, 2008.07.13 18:28

dejotāja

Par foto:"Pa kreisi - horeogrāfs Jānis Purviņš."
pa vidu - virsvadītājs Jānis Ērglis, bet viņam blakus - mūsu pašu jelgavniece - deju svētku virsvadītāja Gunta Skuja. kauns, ka fotogrāfs nepazīst savējos....

pirms 11 gadiem, 2008.07.13 18:04

maaksla

Pasākums bija vienkārši neaprakstāmi jauks!

pirms 11 gadiem, 2008.07.13 16:29

Citas ziņas