Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Pils jubilejas svinības noslēgušās (papildināta) 4

Pēc naksnīgās pastaigas pilī, kas notika ap pusnakti, svētdien, spīdot mēreni siltai saulītei, noslēgušies Jelgavas pils 270.gadadienai par godu rīkotie pasākumi ar plašu svētku programmu pils parkā, pagalmā, saliņā un pie Lielupes.

Katru viesi pie pils sagaidīja rakstvedis, un joprojām ikviens varēja patērzēt un kopīgi nofotografēties ar galma ļaudīm, kā arī iejusties dažus gadsimtus tālā vēsturē, tērpjoties to laiku kostīmos, ko varēja izvēlēties pils garderobē. Sākumā pasākuma apmeklētāji bija visai kūtri, bet vēlāk iespēju pielaikot senatnīgos tērpus izmantoja daudzi atnācēji, secinot, ka tie itin labi iederas mūsdienu pūlī.«Tas ir tik jautri un neparasti! Jūtos kā īsta dāma, pat karaliene,» par svētkiem un izklaidēm priecājās Martas kundze, kas ceļu mērojusi no Saldus rajona.Jau no svētdienas rīta mazākie pils parkā steidza izmēģināt roku dažādas radošās darbnīcās, darinot stabulītes, krelles, gredzentiņus un citas rotas. Savukārt jebkāda vecuma pārstāvis sev par piemiņu no svētkiem varēja izkalt pils jubilejas monētu, tajā pat laikā Lielupē risinājās Jelgavas atklātais čempionāts burāšanā.Parku rotāja arī Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu darbi, bet viesi tika aicināti ierasties ar metru garu ozolu vai ziedu vītni, lai kopīgi veidotu jubilejas vijumu. Tikmēr pils pagraba cietumā uz tikšanos ar komediantu Džakomo Kazanovu aicināja Jelgavas studentu teātris.Skaistu koncertu, dejodami un dziedādami pils saliņā, sniedza Latvijas Lauksaimniecības universitātes studenti, savukārt pils pagalmā muzicēja Nacionālo Bruņoto spēku štāba orķestris un Jelgavas Mūzikas skolas audzēkņi.Tuvojoties svētku izskaņai, skanēja NBS štāba orķestra spēlētā mūzika un notika zirgu figurālās jāšanas demonstrējumi, ko sniedza LLU Zirgkopības mācību centra «Mušķi» dzīvnieki un meistari, bet punktu uz «i» koncertprogrammai pielika Jelgavas 4.vidusskolas orķestra «Rota» defilē.Pašā pasākuma izskaņā LLU aulā pulcējās Jelgavas pils jubilejas noslēguma ceremonijas viesi. Lieliska piemiņa no šī pasākuma paliks kopīgā viesu fotogrāfija, kas uzņemta no putna lidojuma helikopterā. Tajā būs redzams jubilejas gada skaitlis - 270, ko, spītējot nelielajam un īslaicīgajam lietum, veidoja svētku dalībnieki.Vēl līdz 23.jūnijam pilī būs apskatāmas vairākas izstādes - «Mana pils» (Lauku inženieru fakultātes studentu darbi), «Jelgavas pils» (fotogrāfijas) un «Jelgavas pils mākslinieku darbos» (gleznas).

Pievieno komentāru

Komentāri 4

cik kljuudu sheit ir??

Katru viesi pie pils sagaidīja rakstvedis, un joprojām ikviens varēja patērzēt un kopīgi nofotografēties ar galma ļaudīm, kā arī pats iejusties senākos dažus gadsimtus tālā vēsturē, tērpjoties to laiku kostīmos, ko varēja izvēlēties pils garderobē. Sākumā pasākuma apmeklētāju bija visai kūtri, bet vēlāk iespēju pielaikot senatnīgos tērpus izmantoja daudzi atnācēji, secinot, ka tie itin labi iederas mūsdienu pūlī.

pirms 11 gadiem, 2008.06.15 22:23

alise30

Viss patiešām bija SUPER izdevies! Jūtams senatnīgais pils gars.. Paldies organizatoriem! :) Labs darbiņš, kas padarīts.. ;)

pirms 11 gadiem, 2008.06.15 20:49

liene

Man arī ļoti patika, gan galma ļaudis, gan mūzika! viss bija feini! jāgaida nākamie svētki!

pirms 11 gadiem, 2008.06.15 20:13

Dace

Ļoti jauki svētki!!! Atšķirīgi no pārējiem Jelgavas svētkiem, kas visi ir kļuvuši vienādi. Paldies organizatoriem!

pirms 11 gadiem, 2008.06.15 15:53

Citas ziņas