Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Sāk izrādīt «Les Miserables»

Pasaulslavenā mūzikla «Les Miserables» latviskotajā variantā, kura pirmizrāde Ķīpsalas izstāžu kompleksā notiks sestdien, 19.janvārī, un kurā vienā no galvenajām lomām redzams arī jelgavnieks Juris Vizbulis, tiks izmantota Latvijā vēl nebijusi skatuves konstrukcija.

Ķīpsalas hallē vēl šonedēļ tapa pēdējās scenogrāfa Rūdolfa Bekiča veidotās dekorācijas, kas, tāpat kā režisora Gata Šmita režija un vairāk nekā 150 mākslinieces Keitas radītie tērpi, palīdzēs uzburt tipisku aizpagājušā gadsimta atmosfēru.Mūzikla režisors G.Šmits atzīst, ka pasaulē nav daudz režisoru, kuriem ir bijusi iespēja iestudēt šo klasisko darbu.«Licences noteikumu dēļ 20 gadus dažādās valstīs tika rādīta sākotnējā iestudējuma kopija. Tagad noteikumi ir mainījušies, un mūsu radošā komanda veido oriģinālu «Les Miserables» versiju,» norāda mūzikla režisors. Ķīpsalas hallē izveidota arī orķestra bedre, skatuve uzbūvēta vēl lielāka nekā tā bija mūziklā «Vestsaidas stāsts» un iegādāta jauna skatuves tehnika.«Es šobrīd ceļos un guļos ar šo mūziklu. Braucot mikroautobusā uz mēģinājumu, nereti sāku dziedāt. Domāju gan, ka blakussēdētāji paraujas malā, kad pēkšņi izdzird: «sirds mīlā man deg»,» savas izjūtas iepriekš atklāja J.Vizbulis.Jau, piedaloties aktieru atlasē, Jurim bijis skaidrs - viņš noteikti grib dziedāt Mariusa lomu, īpaši tādēļ, ka saskata šajā tēlā daudz līdzības ar sevi.«Viņā ir tā patiesā naivuma garša, kas pietrūkst mūsdienu pasaulē,» bilst dziedātājs, kas sevi spoži jau parādījis vairākos mūziklos, tai skaitā «Vestsaidas stāstā», kur otrajā sezonā tika apstiprināts kā galvenās lomas atveidotājs.Šobrīd līdzās studenta - revolucionāra un kvēla mīlētāja Mariusa lomai mūziklā «Les Miserables» Juris strādā pie sava pirmā studijas albuma.«Les Miserables» ir otrais visilgāk rādītais mūzikls Brodvejas vēsturē. Līdz šim to noskatījušies 53 miljoni cilvēku 38 pasaules valstīs, kur tas izrādīts pavisam 23 valodās. Šim klasiskā mūzikla šedevram mūziku komponējis Klods - Mišels Šēnbergs, libreta autors - Alēns Bublils. «Les Miserables» saņēmis astoņas «Tony» balvas, tai skaitā kā «Labākais mūzikls», «Labākais pavadījums», «Labākā grāmata» un «Mūzikla režija».Mūzikls veidots pēc Viktora Igo romāna «Nožēlojamie» motīviem. Tas ir episks darbs, kas smalki un precīzi uzzīmē 19.gadsimta Francijas sabiedrības portretu, rādot sarežģīto politisko situāciju valstī, dažādus tautas slāņus, pastāvošo sociālo netaisnību un tā laika tikumus. Taču reizē tas ir cilvēcisks stāsts par vienkāršiem cilvēkiem, viņu dzīvi, naidu, mīlestību un cīņu. Par viņu sāpēm - tām, ko tik grūti atrast vārdus un kuras iespējams izteikt tikai dziedot.Iestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents ir Normunds Vaicis, horeogrāfs - Alberts Kivlenieks, vokālā pedagoģe - Anita Garanča. Tekstus tulkojis profesors Viktors Freibergs, atdzejojis Kārlis Vērdiņš.Mūziklā piedalīsies gan pazīstami un pieredzējuši aktieri un mūziķi, gan jaunie talanti - Ingus Pētersons, Uģis Roze, Marija Naumova, Jānis Apeinis, Imants Erdmans, Baiba Berķe, Dita Lūriņa, Jolanta Strikaite, Karīna Tatarinova, Annija Putniņa, Artūrs Mangulis, Vladimirs Okuņs, Leonarda Ķestere - Kļaviņa, Ilona Bagele, Andris Ābelīte, Nauris Puntulis un citi.

Pievieno komentāru

Citas ziņas