Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Saņem balvas par tautas tērpiem

Sestdien Dziesmu svētku folkloras dienā Brīvdabas muzejā skanēja visas novadu sētas pakalni un ielejas. Te pļāva, ganīja, velēja, nolūkoja, dzima un precējās, kā jau tas notiek latviešu zemnieka dzīvē.

Zemgales zemnieka sētā «Vecķempji» «Ziņas» sastapa Jelgavas folkloras kopas «Dimzēns» un Līvbērzes pagasta kopas «Zemgaļi» vadītāju Veltu Leju, kas gatavojās jaunā pāra sagaidīšanai.Vadītāja bija ļoti nevaļīga, jo devās lūkoties pēc zirga pajūga, kas atvedīs jauno pāri. Tikmēr «Dimzēna» ilggadīgā dalībniece Terēza Dūdiņa pastāstīja, ka tiks rādīts tradicionālais Zemgales kāzu rituāls - līgavas pārvešana, mičošana, mielasts un apdziedāšanās. Viss beidzās ar folkloras kopu un svētku viesu lustīgu sadancošanu.Pēc dažām stundām «Dimzēns» tika sastapts Rīgas Latviešu biedrības namā, kur notika Tautastērpu laureātu skate. Skatē piedalījās 30 kori, 52 deju kolektīvi, deviņas folkloras kopas un 51 individuālais dalībnieks ar saviem, dažādu novadu tautas tērpiem.Par skaistajiem Zemgales novada tērpiem «Dimzēns» saņēma skates speciālbalvu. Velta Leja «Ziņām» pastāstīja, ka liels nopelns tērpu darināšanā ir aģentūrai «Kultūra», bet daudz darījušas arī pašas dalībnieces - Anta Strauta, Dace Kroģere un Elīna Jansone. Pati ansambļa vadītāja, kā arī citas «dimzēnietes» lepojās ar lietišķās mākslas studijas «Dardedze» dalībnieces Ausmas Spalviņas darinātajām villainēm.Skatē bija pārstāvēts arī tautas deju ansamblis «Lielupe», kura dalībnieki demonstrēja Ventspils novada tautas tērpu un kuršu tautas tērpu, kas arī izpelnījās žūrijas balvas.

Pievieno komentāru

Citas ziņas