Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO un VIDEO: Ozolniekos sacenšas jaunie talanti 28

Ar vairāk nekā 60 priekšnesumiem priecējot žūriju un skatītājus, sestdien Ozolniekos aizritēja Noras Bumbieres fonda organizētais Latvijas pilsētu un rajonu jauno vokālistu un hip-hop dejotāju konkurss.

Lai gan dalībai konkursā bija pieteikušies vairāk nekā 80 bērni un jaunieši vecumā no trim līdz 20 gadiem, daļa uz to neieradās. Taču lielākā daļa atnākušo demonstrēja lieliskas dziedāšanas un dejošanas prasmes, pat tie, kuri vējainā laika dēļ bija paspējuši saaukstēties.«Visvairāk iepriecināja vecākās (no 16 līdz 20 gadiem) un jaunākās grupas (septiņi līdz 10 gadi) sniegumi, diemžēl vidējā grupa - 11 līdz 15 gadus vecie dalībnieki - bija no, bija visvājākā,» «Ziņām» atzina dziedātājas māsa un fonda vadītāja Māra Zustrupa.Žūrijai, kurā darbojās arī dziedātāji Viktors Lapčenoks un Zigfrīds Muktupāvels, izvēlēties labākos no gandrīz piecu stundu laikā vērtētajiem priekšnesumiem nebija viegli, un gandrīz stunda tika pavadīta spraigās diskusijās.Par uzvarētāju pirmsskolas vecuma grupā kļuva Anna Aleksandra Vītiņa, otrā vieta tika Katrīnai Aigai Asarei, bet trešā - duetam Elīna un Enija.Jaunākajā grupā uzvaras laurus plūca Rihards Jakuško, otro vietu ar vienādu punktu skaitu ieguva Eliāna Sanda Veinberga un duets Jānis un Paula, bet trešo - Laura Ausmiņa.Trīs godalgotās vietas vidējā grupā sadalīja trīs jaunkundzes - visvairāk punktus ieguva Anete Kotoviča, kura apsteidza Ievu Sarguni un Sintiju Briķi.Vecākajā grupā pirmajā ierindojās Rita Staune un puišu popgrupa «Lai skan!», otrajā - meiteņu popgrupa «Lai skan!» un Edijs Jurēvics, bet trešās vietas bija veselas trīs, un tās ieguva trio «Lai skan!», Katrīne Bindre un Tīna Indersone.Visi laureāti piedalīsies konkursa finālā rudenī, un žūrija ir nolēmusi aicināt turpināt cīņu par uzvaru vēl dažus dalībniekus, kuriem līdz iekļūšanai trijniekā mazliet pietrūka.Pēc dziedātāju snieguma uz skatuves kāpa arī mazie hip-hop dejotāji. Pirmo vietu šajā skatuves mākslas veidā saņēma Viktorija Ņikitina, aiz sevis atstājot Janu Hemdzeli un Renātu Sizovu.«Gribu pieminēt, ka šoreiz žūrija «pievēra acis» uz dažu kolektīvu vadītāju rīcību, pēkšņi izdomājot, ka konkursā atsevišķi to dalībnieki piedalīsies arī kā solisti. Mēs pārrunāsim ar pedagogiem šos gadījumus, lai nekas tāds vairs neatkārtotos,» piebilda M.Zustrupa.Nākamgad konkursa atlase plānota savādāka - dalībniekiem būs jāiesūta savas dziesmas, un pēc ierakstiem žūrija atlasīs tos, kuri turpinās dalību konkursā, uzstājoties klātienē.Ja nav iespējams atvērt video failus, viena no visbiežāk izplatītajām problēmām ir tā, ka datorā nav instalēta videokodēšanas programma. To var lejupielādēt šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 28

Klavins

Mafija, nekas vairak!!! Man skiet ka tas calis, kas dzidaja no lapas ir samaksajis zurijaj!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.31 12:19

diriģente

YMCA- es Tev pilnīgi piekrītu, kā vienmēr Latvieši izceļas ar to, ka var otru apēst bez sāls vien tādēļ, ka skauž!!!

Dalībniece- par manu kompetenci jau Tev nebūtu jāsatraucas, man šķiet, ka sākotnēji vajadzētu satraukties par pareizu lasīt un saprast spēju....
Mūzika nemelo- ja Tu to dari slikti un tēlojot, mēģinot radīt iespaidu, ka esi "baigā zvaigzne", tad to pamana visi!!! Par korupciju nebija runa... sāksim ar to, ja šis būtu korupcijas vērts pasākums, tas tiktu izsludināts skaļāk, ka arī mēdijos šis informācija par konkursu, atlasi un visu pārējo būtu daudz reiz plašāka, ja mērķē uz to, ka ši konkursa vēlme un motivācija varētu būt tikai lai organizātori, un kā vēl minēji, žūrija varētu nopelnīt!! atmodies cilvēk un paskaties apkārt- ne viss ir tā kā gribas domāt, jo tā tak ir vieglāk, nevis pakritizēt sevi un mēģināt attīstīties un pilnveidot, bet pateikt, ka kāds kādam ir samaksājis un tamdēļ ticis laureātu vidū... Nepietiek ar to, ka draugi saka Tu esi labs kādā konkrētājā jomā, vai arī vecmāmiņa kārtējo reizi ir paslavējusi...
arī ārzemēs, protams atvaino, ka apstrīdu tavu tik ļoti esošo pārliecību par korumpētību kas skar šo konkursu, lielāko ties nav tā, kā Tu saki, kā visur ir tikai samaksas jautājums, ja esi labs- un pārāks par citiem tad arī saņem to, ko esi pelnijis!

Nenoliegšu,ka Latvijā netikai mūzikas jomā, ir vērojama tendence pie kā esi mācijies un kas ir tavi vecēki vai tamlīdzīgas lietas, ja, bet ja esi acīmredzami un ausīm dzirdami vai kā citādi labāks, tad jau Tev nav par ko satraukties, jo nevar būt,ka visi apkārtējie un visas konkursu žurijas ir tik dīvaini ļautiņi, ka nedzird, ka esi tik traki laba dziedātāja ( cik nopratu no tava teksta Tu dziedi) ta kā... izdari secinājumus pati...
Bet nevajag noniecināt cilvēku cēlos mērķus šajā gadījumā Noras Bumbieres māsas un viņas meitas mērķi... kas ir skaists!!! :)

ko vajadzēja darīt skaņu operātoram- darīt vairāk savu darbu- nevis visu pieskaņot vienam -/+ vidējam aritmētiskam skanējumam, kas neder visiem!!!! :)

Ja jau Tu sāc runāt par to, ka diriģente varētu būt kāda no "nepareizajām"laureātēm, varbūt tomēr Tu esi no tām kas domā, ka bija labāka par visiem un "sliktā žūrija" tevi pietiekami nenovērtēja!? :D:D:D Atbilde nav nepieciešama, tas jeb kurā gadījumā ir smieklīgi!:) :) :)

pirms 12 gadiem, 2008.05.30 12:51

dalībniece

diriģentei, tas ka tu saki ka mūzika nemelo tikai liecina, ka Tu esi cāļa autiņos. Mūzika var droši teikt ir korumpētākā nozare Latvijā. Ja nesamaksāsi pareizā vietā pareizu summu, tad eirovīzijas un vissmieglīgākais "Dziesma mamai paaudzei"atlasē netiksi.
Pilnīgi visos lATVIJAS un tuvākajos ārzemju konkursos visu nosaka bagāti vecāki, sponsoru un organizatoru intereses.
To nezina tikai tas, kas pats visur nebrauc un visā nav iekšā personīgi.
Tā kā par Tavu kompetenci jāpasmaida, vai arī Tu esi kāda no šī konkursa nepareizo uzvarētāju vidus.
Vēl neliela interese, kas tad vidējā un vecākajā grupā konkrēti bija jādara operatoram? Varbūt jādzied?

pirms 12 gadiem, 2008.05.30 12:03

YMCA

А вы тут, латиши, как всегда всех вокруг обговариваете )) расслабтесь...

pirms 12 gadiem, 2008.05.30 09:06

dirigēnte

ak mīļie cilvēki!!!
Sāk šķist, ka Jums vienkārši skauž, jo paši nevarat neko- ta jau vien ir, ka Latvietim labākais ēdiens ir otrs latvietis!!
Puisis ar accapella dziesmu dziedāja ļoti pat ok, tik žēl, ka vienaldzīgi... bet tas ir labojams!

Skaņu operātors- nevaru neko teikt, ka bija ar viņa darbību kad dziedāja mazie, bet vidējā grupa un vecāka- ļoti atvainojos, bet man žēl, ka kādam ir bijusi tik slikta pieredze ar to, kādi ir labi skaņu operātori Latvijā... Vēlu tikai beidzot tik patiešām pie labiem sk. operātoriem.... !!!!
"pieredzējuši akadēmiskās dziedāšanas parodētāji"- nu, ja Tu tā Lacīti vari teikt, tad jau man patiešām māc šaubas vai maz saproti par ko runā!? Jo tas jau paliek visnotaļ uzjautrinoši:D:D:D:D:D no sirds var pasmieties!! :)

Mīļie cilvēki- tam nav nekādas nozīmes, ko dzied un kādā valodā, Anete ( janemaldos) varēja dziedāt arī kaut visu dziesmu uz matskaņiem "a" un "u", jo ši meitene ar savu balsi attieksmi un vēlmi dziedāt uzvarētu vienalga, jo meitene patiešām ir laba!! Un kamdēļ labam dziedātājam atdot atpakaļ savu diplomu!? muļķīgi- un teikt, ka mamma kaut ko ir sarunājusi- es atvainojos, vai Jūs spriežat pēc tā kā pašiem dzīvē gūti panākumi!?
neaizmirstiet to, ka mūzika nemelo... un jā izpildītājs, komponists vai jebkurš cits ar mūziku saistīts cilvēks melo, visi to pamana... Mūzika nekad nemelo, ja melo un tu neesi paties mūzika un pret mūziku to visi jūt.... :)

pirms 12 gadiem, 2008.05.30 01:13

klausītājs

Tas puisis kas dziedāja akapelā naspēja noturēt pat melodiju, normāls džeks ar tik švaki iekaltu gabalu uz skatuves nekāptu.
Ar Lai Skan manuprāt gan viss ir kārtībā.
Vēl Ieva Sargune, kas ieguva otro vietu. Negribu neko sliktu teikt par meiteni, bet vai tad žūrija nedzird, ka tiek dziedāts galīgi greizi. No dalībniekiem, kas nebija trijniekā, daudzi dziedāja precīzi.
Ko te runāt?

pirms 12 gadiem, 2008.05.30 00:49

dalībniece

esmu piedalījusies neskaitāmos konkursos Latvijā un arī ārpus tās un negribētu piekrist "diriģentei"par operatoru, jo skaņa manuprāt bija salīdzinot ar daudzām vietām ļoti laba, labi skanēja jau arī tie opernieki, nebija saites grupām, kas nomoca pēdējā laikā daudzos konkursos.
Domāju, ka "pedagogs" te kritizējot klasiku bija domājis tikai darbu ar mikrofonu un attieksmi. Ja iet runa par nolikumu, tad tā pārkāpšana ir noziegums, tas ir tāpat, kā piemēram kādam konkrētam autovadītājam atļaut braukt pa pilsētu ar 180 km/h par to nesodot.
Domāju, ka godīga dalībniece saņemto diplomu par pirmo vietu atdotu organizatoram. Bet varbūt mamma visu sarunāja ??? Un ar ko???

pirms 12 gadiem, 2008.05.29 23:46

klauns

Jā,PUK kas tad LAI SKAN nebija godiigs.. ?? Tas,ka metenes košajos tērpos(lai skan) dziedāja 3balsiigi buudamas 12 gadus vecas,ja nemaldos?? UN NEDABUUJA NEVIENu VIETU?? jaa tas gan nebija godiigi.. kas veel?? Nepatika zēnu grupa? nepatika 4 meitenes,kuras arii dziedaaja vairaakbalsiigi? a? KUR TE kaut kas NEGODIIGS??
un ja runaa par meteni no videejas grupas ar angļu dziesmu,tad jaa, peec nolikuma tas nebija godiigi,bet JUUS jau nemaz dziesmaa neieklausijaaties,dzirdeejaat jau tikai to,ka dziesma nav Lv. valodā.. malači.. vismaz TO speejat atšķirt.. a par talantu un Dieva dotu balsi visiem nospļauties? ne? žūrijā jau muļķi nesēdēja.. ne par velti Meitenei ar Angļu dziesmu iedeva 1 vietu,labi zinot nolikuma punktus un sisteemu.. Un kapeec neviens nerunaa par pusi,kurš dziedaaja akapella?? un kaada starpiiba,kur beerns maacaas dziedaat.. muzikas skolaa vai pie kvalificeeta vokaalaa pedagooga??

pirms 12 gadiem, 2008.05.29 17:43

džī

Nedomāju,ka kāds par ANETI dzied labaak.. Vispār,mīļie cilvēki! Kāda starpība kādā valodā dziesma tiek nodziedāta?? Latviešu,vai Angļu? Skataas attieksmi pret dziesmu.. KĀ viņa tiek pasniegta skatiitaajiem,KO dziedaataajs veelas pateikt ar šo dziesmu..

pirms 12 gadiem, 2008.05.29 17:30

lācītis

Nu diriģentīt, tad manuprāt, vispār vajadzēja šo konkursu veidot divās daļās, vienā piedalās estrādes mākslinieki, otrā pieredzējušie akadēsmikās dziedāšanas parodētāji. Un skānu režisors darīja visu ko varēja.

pirms 12 gadiem, 2008.05.29 11:58

diriģente

:)Lācīti- tava informācijas ir patiešām maldīga- Rita Staune, kura piedaījās vecākajā grupā ieguva 1. vietu nevis otro, kā Tu minēji!
Pēc profesijas viņa nav diriģente, bet gan kormeistare- kora dziedātāja!
Iesaku sākotnēji noskaidrot precīzus faktus nevis bārstīt aptuvenus pieņēmumus!!!
šī konkursa nolikum, ko tikko pārlasiju, nemin to, ka tie, kuri ir beiguši mūzikas vidusskolu, šajā konkursā nevar piedalīties, tad jau būtu jādiskvalificē vai puse dalībnieku...
Iesaku pastudēt arī mūzikas stilus- šai gadījumā pietiktu, ja mēģinātu izprast kādas ir atšķirības starp klasisko un estrādes dziedāšanas tehniku!!!!!!! :)

Konkursā varēja piedalīties ik viens, kuram ir 20. gadi'! Ja konkursantu pedagogi ir veumā līdz 20mit tad arī viņiem ir ļauts tur piedalīties! Ja jau tik ļoti pārzini nolikumu tad pieturies pie ta!!!
Pedagog- sāksim ar to, ka skaņu operātors nedarija savu darbu!!!! Tādēļ arī skanējums tik slikts!Ir tikai apsveicami, ka jaunie mēģina un ņem dalību konkursos!
Operdziedātājs- ka Tu mini, jaunu ne Tuvu nedziedāji operdziedātāja manierē!!!!!! ari šeit varbūt jāpaskatās stila iezīmes, un domāju, ka žuŗija darija savu darbu ļoti labā kvalitātē!!!! :) :)

pirms 12 gadiem, 2008.05.29 02:09

...

man vienalga :D :D :D
labi, ka gatis neko nedabuja!

pirms 12 gadiem, 2008.05.29 00:39

lācītis

pedagog, pilnībā piekrītu, kaut kāds sviests :/
un nebija īsti godīgi, ka Rita S vec;akajā grupā ieguva 2. vietu, pēc profesijas viņa ir diriģente, tad jau dalībnieku dziedāšanas pasniedzēji arī varēja iet un piedalīties, galu galā jāskatās kam tu iedod vietu, profesionālim?

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 18:46

pedagogs

nezinu ko vērtē žūrija, bet tik populāriem žūrijas locekļiem būtu jāsaprot, ka šis bija estrādes konkurs, un neviens mūzikas skolas operdziedātājs diemžēl nebija pirmās trijnieka cienīgs. pamatā darbs uz skatuves un ar mikrofonu. Mikrofonā nav jābļauj, bet jādzied.
Atieksme pret pasākumu. Vai dziesmas vārdi nebūtu jāiemācās, nevis jālasa no lapiņas. Nožēlojami.
Vidējā grupā meitenei kas dziedāja angļu valodā pirmā vieta noteikti ir jāatņem. Visu nosaka nolikums. Tas ir kā likums. Ja tur bija rakstīts, ka jādzied latviski, tad tā bija jādara. Zinu, ka daudziem dalībniekiem bija daudz spēcīgākas dziesmas angļu valodā, bet viņi dziedāja latviski pēc nolikuma. Uzvarētāja varbūt latviski nemaz nedrīkst dziedāt (nav dziesmas, visiem saprotama dikcija u.c.)

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 11:50

puk

grupa ''lai skan'' nebija godiigi tapat kaa meitene, kura dziedaaja anglju valodaa... un taapat arii nebija godiigi tie mazie, kuri bija no caalja... tad jau protams vinji uzvar!
nu taa...
un kaapeec nebija paareejo daliibnieku bildes??
es savu ar gribeeju ieraudziit..

pirms 12 gadiem, 2008.05.27 10:13

lācītis

Intereseanti bija pavērot 1. vietas ieguvēju Aneti no vidējās grupas, ja nolikumā bija rakstīts, ka dziesmas jāizpilda latviešu valodā, tas bija negodīgi pret pārejiem, nu lūk atnāk meitenīti un nodzied dziesmiņu angļu valodā, viņu vajadzēja diskvalificēt.

pirms 12 gadiem, 2008.05.26 14:43

Linda

daži jau patiešām bija labi, bet tā viena meitene - ui, galīgi nemācēja ne dziedāt, ne ieklausīties fonogrammā

pirms 12 gadiem, 2008.05.26 14:22

Giuseppe

Man gan patika tieshi Katrinas uzstasanas!
Diez vai pati/pats varetu nodziedat 3 min. uz skatuves neraustoties un nestostoties!!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.26 09:54

Citas ziņas