Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Fotogalerija: Svētku gājienu kuplina arī jelgavnieki (papildināta) 13

Svētdien Dziesmu svētki sākušies pa īstam. Par pilntiesīgu svētku sākumu var uzskatīt krāšņo gājienu, kas šogad, atšķirībā no citām reizēm, norit svētku sākumā. Labās ieceres gan mazliet izjauca tas, ka vairāk nekā 35 tūkstoši svētku dalībnieku nepaspēja iziet caur Rīgas šaurajām ielām paredzētajās piecās stundās, un gājiens ilga gandrīz septiņas stundas.

Tādēļ varbūt nedaudz neizdevīgā situācijā bija Jelgavas kolektīvi, kam bija paredzēta vieta tuvāk gājiena beigu daļai. Tomēr Jelgavas kolektīvu priekšgalā ejošais pūtēju orķestris «Jelgava» Raita Ašmaņa vadībā ar īsti bigbendiskiem ritmiem spēja pamodināt pat vispagurušākos gājiena vērotājus.Tikpat mundrā solī, kā daudzie Jelgavas pilsētas kolektīvi, viņu vidū arī LLU studentu kori un deju kolektīvi, sekoja Jelgavas rajona delegācija, kuru rindas kā krāšņs akcents kuplināja viesi - folkloras ansamblis no Rumānijas. Paralēli gājienam notika arī gadatirgus un lauku kapelu uzstāšanās Vērmanes dārzā, kā arī koklētāju ansambļu koncerti lietišķās mākslas izstādē Dzelzceļa vēstures muzejā. Taču pats galvenais pasākums starp krāšņo gājienu un atklāšanas koncertu vakarā Mežaparkā bija koncerts «Arēnā Rīga» - «Deju svētkiem - 60», kurā uzstājās labākie Latvijas deju kolektīvi un izpildīja par klasiku kļuvušās 28 latviešu horeogrāfu dejas. Pēc scenārija tika dejotas labākās dejas, sākot no 1948.gada pirmo Deju svētku repertuāra līdz pat stagnācijas gadu, «perestroikas» un mūsdienu brīvās Latvijas deju jaunradei.Ar sevišķu prieku var atzīmēt, ka šajā koncertā piedalījās Jelgavas labākie tautas deju ansambļi «Diždancis», «Lielupe», «Ritums» un «Kalve».Īpaši tika sumināts jelgavnieks, septiņu deju svētku un 13. un 14.Deju svētku virsvadītājs Vilis Ozols - vairāk nekā 70 deju autors, kura 17 horeogrāfijas dejotas astoņos deju svētkos. Sakarā ar šogad atzīmējoamo 85 gadu jubileju skatītāji viņu sveica, pieceļoties kājās. Tika izpildīts arī «Klabdancis» - V.Ozola horeogrāfija un jelgavnieka Rūdolfa Šteina mūzika. Lielu skatītāju atzinību izpelnījās arī nākamā V.Ozola deja «Spriguļu sišana».

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Laima

Gājiena laikā Jelgavu ļoti slikti rādīja Latvijas TV1 (jau otros dziesmu svētkus pēc kārtas).Komentētāja Puriņa tajā laikā kaut ko pavisam nesaistītu stāstīja,kadros redzējām vai nu tos pašus kolektīvus no dažādām kamerām, vai nemaz.Zēl...

pirms 11 gadiem, 2008.07.11 11:15

Manu omīti no Staļgenes gan var labi redzēt.Viņa bija kopā ar audējām.

pirms 11 gadiem, 2008.07.09 10:04

ha-ha

Cilvēki nu beidziet!!!Svētki ir tik lieli, cik lielus mēs paši viņus darām!Nu beidziet vienreiz piekasīties!Paši varējāt braukt un fotogrāfēt!

pirms 11 gadiem, 2008.07.07 22:55

Dzintra

...nedari slikti ,dari atkas slikti.Kādu kvalitāti var gribēt,ja vis notiek lielā atrumā ,jo gājiens nav foto darbnīca.

pirms 11 gadiem, 2008.07.07 20:00

Hohero

Kvantitāte nenozīmē kvalitāti. Kokaru brāļus tik pāris reizes arī izdevās cilvēcīgi nobildēt, pārējā laikā - nekā; te kādam galva priekšā, te vēl kas...

pirms 11 gadiem, 2008.07.07 19:07

vome

Kāpēc pilsētas kolektīvi tik dauz bildēt, bet rajona nepelnīti maz. "Asniņi" TV tik labi izskatījās ,bet " ZZ" ,knapi divas bildes !!! Žurnālisti , tādā reizē vaidzēja moblizēties ! Līdz nākošajiem svētkiem cenšaties savu attieksmi pret rajona pašdarbniekiem mainīt !!!Lai izdodas Jums un viņiem !!!

pirms 11 gadiem, 2008.07.07 19:01

Inga

Jelgavas 4. vidusskllas zēnu koris ir "Spīguņi", nevis tā, kā tur rakstīts...!

pirms 11 gadiem, 2008.07.07 18:14

Un LLU jauktais koris "Riti" ar nekur nav redzams.. :(

pirms 11 gadiem, 2008.07.07 11:57

Žēl gan, ka nav visu mūsu kolektīvu bildes... :(

pirms 11 gadiem, 2008.07.07 08:26

janex

Studentu meiteņu koris LIEPA gan bildēs nav, vai tad viņas gājienā nepiedalījās?

pirms 11 gadiem, 2008.07.06 22:54

Citas ziņas