Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Gada izrādes» laureātu skaitā – jelgavnieki un tērvetniece

Publikai vienojoties dziesmā ar noslēguma ceremonijas viesi kolorīto multiinstrumentālistu Pirātu Āķi, uzgavilējot laureātiem un daloties iespaidos, Jūrmalas teātrī izskanējusi Latvijas amatierteātru iestudējumu parāde «Gada izrāde 2007».

Astoņi Gada režisoriKā gada labākos režijas darbus sumināja visus sešus A un divus B grupas amatierteātru iestudējumus, ko rādīja «Gada izrādes» pasākumā Jūrmalā. Te bija Hermaņa Paukša lugas «Kas norāva lācītim kāju?» iestudējums Jūrmalas teātrī (režisors Imants Jaunzems), Ežēna Jonesko «Degunradzis» Ventspils teātrī (režisors Agris Krūmiņš), latviešu tautas pasaku kaleidoskops «Netici blēņām» Rēzeknes Tautas teātrī (režisore Māra Zaļaiskalns), Māras Zālītes «Zemes nodoklis» Jēkabpils Tautas teātrī (režisore Inta Ūbele), Leldes Stumbres «Upīte» Ausekļa Limbažu teātrī (režisore Inta Kalniņa), Žana Batista Moljēra «Skopulis» Jūrmalas teātrī (režisors Aigars Balulis), Harija Gulbja «Kamīnā klusu dzied vējš» J.Ziemeļnieka Strenču Tautas teātrī (režisors Andris Liepiņš) un Valentīnas Ozolas «Trīs, bet ne māsas» Mores pagasta amatierteātrī «Oga» (režisore Liene Cimža). Par Gada izrādi žūrija atzina rēzekniešu darbu.Mūsējie - labākie otrajā plānāSalīdzinājumā ar aizpagājušo gadu, kad notika iepriekšējā «Gada izrāde», vērtēšanas sistēmā bija ieviestas lielas izmaiņas. No 62 iesniegtajiem videoierakstiem vairāk nekā 10 speciālistu žūrija atlasīja 21 darbu. Tajos ekspertu komisija - Aina Matīsa, Inga Rozentāle un Ints Sedlenieks - izrādes skatoties klātienē, noteica gada balvu ieguvējus. Zemgales teātru iestudējumi ievērību izpelnījās spilgto otrā plāna tēlotāju dēļ. Par Karlīnes lomu Jukuma Paleviča lugas «Preilenīte» iestudējumā balvu saņēma Aiga Kuģe no Tērvetes amatierteātra «Trīne». Labāko vīriešu otrā plāna lomu tēlotāju vidū bija divi Ā.Alunāna Jelgavas teātrī tapušās Karlo Goldoni «Mirandolīnas» dalībnieki - Raivis Altrofs Albafiorotas grāfa lomā un Ivars Pirvics marķīza Forlipopoli lomā.Uzdzied un padiskutē Arī ārpus izrādēm sarīkojuma programmā bija domāts par formas un satura līdzsvaru. I.Jaunzems bija parūpējies par atraktīvi interaktīvu atklāšanas un noslēguma režiju, bet pēc apbalvošanas bija iecerēta diskusija. Tajā valsts aģentūras «Tautas mākslas centrs» vecākā speciāliste teātru jautājumos Dace Vilne sniedza ieskatu darbos, kas veicami ceļā uz nākamo Gada izrādi, iespaidus un domas izteica eksperti un citi klātesošie.Galvenais jauninājums šogad bija tas, ka par atlases pamatu izmantoja izrāžu videoierakstus. Pēc D.Vilnes teiktā, tas bijis viena gada eksperiments, un turpmāk izlemts no tā atteikties. «Ziņas» izteica šaubas par to, vai video izmantošana aizvadītajā gadā ir cēlusi vērtējuma kvalitāti. Sarunās pirms un pēc diskusijas teātra zinātniece Līvija Akuratere un režisors A.Krūmiņš piekrita - video noskatīšanās nedod pamatu izteikt visaptverošus spriedumus par izrādi, bet diskusijas laikā režisore I.Kalniņa pauda pārliecību: noteiktā vērtēšanas posmā videoieraksts ekspertam varot sniegt pietiekamu iespaidu par darbu.

Pievieno komentāru

Citas ziņas