Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Galerija: Aizvadīti «Baltās kazas» pilngadības svētki 2

Ap piecsimt jauno dziedātāju un dejotāju sestdien pilsētas kultūras namā demonstrēja savu mākslu tradicionālajā bērnu un jauniešu popgrupu un ritma deju grupu festivālā «Baltā kaza».

Festivālu iesāka 13 dejotāju grupas, kas bija atbraukušas no Cēsīm, Ogres, Tukuma rajona Praviņu pamatskolas un Dundagas vidusskolas. Taču «Baltās kazas» medaļas visās vecuma grupās gan iesācēju, gan jau pieredzējušu dalībnieku (attiecīgi B un A grupas) līmenī saņēma Bērnu jauniešu centra «Junda» deju studija «Benefice» un pilsētas kultūras nama deju studija «Intriga». Žūrijas komisijas locekle Alda Skrastiņa, komentējot dejotāju sniegumu, atzīmēja, ka viņai paticis gaišums, ko izstaroja Ogres «Pīlādzīša» dejotās «Lelles», taču «Benefice», kuras meitenes dejoja pat ar gumijas zābakiem kājās, izskatījušās jestrākas.Himna jācienaDeju grupu uzstāšanās beidzās ap pusdienlaiku. Līdz tam kultūras nama lielajā zālē skatītāju bija maz. Taču, kad sākās dziedātāju sacensība, ar dalībniekiem vien piepildījās puszāle - konkursā piedalījās pavisam 33 grupas.No mūsējiem visaugstāko vērtējumu guva Violas Ņinkovskas vadītais «Smaids» no bērnu jauniešu centra «Junda», kas uzvarēja vidējā A līmeņa grupā. Šīs grupas dalībnieki, kas galvenokārt dzied dzimtajā krievu valodā, ar trīskāršu desmit ballu vērtējumu latviski nodziedāja fināla obligāto dziesmu - «Baltās kazas» himnu, ko sarakstījis mūziķis un skaņu operators Guntis Šveicers un dzejniece un skolotāja Gunta Micāne. Te jāpiebilst, ka visādi citādi lieliskie Ventspils «Jūras akmentiņi» konkursa obligāto prasību par himnas dziedāšanu nebija ņēmuši pa pilnu un palika trešajā vietā. Toties otrajā vietā tādējādi finālā bez konkurences ierindojās Jelgavas bērnu jauniešu mūzikas kluba «Mambo».Puiši, puiši atnākuši!Vecākajā grupā A līmenī vīrišķīgi pievilcīgi izskatījās «Jundas» studijas «Lai skan!» puišu sekstets, jo ierasts, ka pārsvarā popgrupās dzied meitenes, turklāt estrādes dejotāju vidū meiteņu pārsvars ir vēl lielāks. Bet te pēkšņi uz skatuves uznāk seši puiši! Tomēr vecākās grupas finālā Rīgas meitenes no studijas «Aprīļa pilieni», kas dziedāja «a capella» (bez pavadījuma), gan bija manāmi pārākas.Runājot par festivāla garu, žūrijas loceklis Aivars Auziņš uzteica Jelgavas pašvaldības aģentūru «Kultūra», kas jau astoņpadsmito gadu tik veiksmīgi organizē «Balto kazu». Viņaprāt, pasākums varētu pretendēt uz starptautiska festivāla statusu, taču jāraugās, lai tas neieilgst, jo jaunākajiem dalībniekiem ir tikai trīs gadi.Lieliski ar viesu uzņemšanu tika galā tautas deju ansambļa «Vēja zirdziņš» dalībnieki. Neapmeklēta palika vienīgi festivāla organizētāju bērnu diskotēka kultūras nama deju zālē - šķita, ka tos, kuri iznāca no lielās zāles, vairāk vilināja apcerīgs klusums nekā izklaide popmūzikas pavadījumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

+++

A Grūtupam tas ir pie kājas... Ka tik uzdrukāt kaut ko :-))))

pirms 11 gadiem, 2008.04.28 00:34

c

"Smaids" vaditaja tachu ir VIOLA ( Violeta?) Ninkovska. varbut kaut kas sajaukts ?

pirms 11 gadiem, 2008.04.27 21:58

Citas ziņas