Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Galerija: Jubilāre ar karalisku izrāžu pūru 2

Meklēt laimi ārpus darba ir maldi - šo un citas dramaturga Gunāra Priedes atziņas par savām sauc arī Alunāna teātra ilggadējā režisore Lūcija Ņefedova, kura tikko kā nosvinējusi 75.jubileju. Tāpēc viņas dzimšanas dienas svinības svētdienas, 3.februāra, pēcpusdienā Jelgavas kultūras namā ievadīja no Priedes darbiem veidots iestudējums «Es viņiem stāstīšu, ko var dzirdēt, ja ieklausās...». To jubilāre teicās esam sagatavojusi svētku uzrunas vietā.

Pēc izrādes vairāk nekā stundu nerimās sveicieni no režisores audzēkņiem, līdzgaitniekiem, vienkārši talanta cienītājiem, pašvaldību un citu iestāžu pārstāvjiem. Velšu skaitā bija arī Atzinības raksts no Kultūras ministrijas un Jelgavas domes Pateicības raksts.«Manuprāt, nebūtu piemērota cita uzruna kā Jūsu Augstība, jo jūsu izrāžu pūrs, kas tapis un vēl top, ir karalisks,» sveicot režisori, sacīja Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras «Kultūra» direktors Mintauts Buškevics, piebilstot: atliek vien vēlēt spēku un veselību jubilārei, kā arī pateikties liktenim, ka viņas «karaļvalsts» ir Jelgavā.Pēdējo vārdu ar dziesmotu apsveikumu, protams, teica Alunāna teātris.Jubilāre pēcpusdienas noslēgumā atzina, ka viņai esot trīs vēlēšanās: pirmā - lai viņa varētu turpināt savu iemīļoto darbu; otrā - lai pilsētā taptu koncertzāle un kultūras nams paliku teātra attīstīšanai; un trešā - lai labi klājas «vistuvākajam cilvēkam, ko Dievs man devis».Lūcija Ņefedova dzimusi 1933.gadā Liepnā. Režijā skolojusies pie Veras Baļunas Latvijas Valsts konservatorijā (LVK) un pie Marijas Knēbeles Maskavas Teātra mākslas institūtā. Jubilāre 25 gadus strādājusi par pasniedzēju Latvijas Valsts Konservatorijā (tagadējā Mūzikas akadēmijā), un viņas audzēkņi ir ne tikai Latvijā pazīstami režisori un aktieri.Jelgavas Alunāna teātri Lūcija Ņefedova vada 43 gadus. Viņas režijā tapis ap 100 izrāžu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

omīte

būtu smukāk, ja MZ būt uzvilcis baltu krekliņu, šlipsīti un saķemmējis matiņus :)

pirms 12 gadiem, 2008.02.04 15:33

ZVAIGZNE JSIO

Lai vienmēr pasaulē būtu kaut kas, ko gribi iemācīties, ko vēlies darīt, kāda vieta, kur vēlies nonākt, cilvēks, kuru gribi satikt! Lai dzīve nekad nekļūtu vienmuļa!
Mīļi, jo mīļi sveic un saka paldies par iespēju apmeklēt izrādes- ''ZVAIGZNES'' sievietes

pirms 12 gadiem, 2008.02.04 08:45

Citas ziņas