Galerija: Smilšu skulptūru festivālā uzvar «Vēstures rats» 4

2.Starptautiskajā smilšu skulptūru festivālā «Summer Signs 2008» par uzvarētāju pasludināta Krievijas māksliniece Tatjana Kuzņecova ar darbu «Vēstures rats». Viņa balvā saņēma 1500 eiro naudas prēmiju.

Otrajā vietā žūrija ierindoja lietuvieti Andrius Petrus ar darbu «Arhitektūra» (viņam 1000 eiro prēmija), bet trešā vieta piešķirta latvietei - Zīlei Ozoliņai - Šneiderei, kura smiltīs bija attēlojusi «Dzīru karali».Savukārt skatītāju simpātiju atnācēji gan tik drīz neuzzināja, to nācās pagaidīt nedaudz ilgāk. Apkopojot īpašajās urnās iemestās ieejas biļetes par attiecīgo simpātiju, tika noskaidrots, ka visvairāk balsu atdots par «Amazoni», ko veidojis latvietis Vilnis Bulavs. Viņam - 500 eiro prēmija. Visiem uzvarētājiem tika arī piemiņas medaļas.Kā top mākslas darbi, skatītāji varēja lūkot jau vairākas dienas iepriekš, bet gala rezultāts, ko vērtēja žūrijas kritiskā acs, tapa tikai piektdien. Diemžēl ne visu dalībnieku darbiem izdevās sagaidīt atklāšanu.«Mēs sliktus māksliniekus nemaz neaicinām, tāpēc darbi ir ļoti labi, bet, lai tie tādi būtu - ir jābūt gribai,» vērtēja viens no žūrijas komisijas locekļiem Georgs Svikulis. Viņš piebilda, ka žūrijas balsojums bijis diezgan vienbalsīgs.Pasākuma apmeklētāja Dace teic, ka viņai visas skulptūras šķiet vienlīdz labas un uzvaru pelnījušas, tomēr viņa savu «balsi» atdeva «Vēderdejām».«Protams, lielā skulptūra ir visiespaidīgākā, bet tā jau ir cita latiņa,» spriež jelgavniece.Skulptūrām rotājot Uzvaras parku, vakarā sākās festivāla kulminācija - atklāšana ar dažādiem pasākumiem un neiztrūkstošo uzvarētāju paziņošanu. Ar atraktīviem priekšnesumiem skatītājus priecēja studija «Benefice», bet muzikālu sveicienu veltīja dziedātāja Alise un kustību studija «ES». Muzikāli teatralizētu modes šovprogrammu «Galma mistērijas» bija sarūpējis modes nams «Tēma». Tajā Latvijas modes mākslinieki sniedza ieskatu jaunākajās modes tendencēs, piedāvājot netradicionālu un inovatīvu skatījumu uz apģērbu ar dažādu laikmetu ietekmēm.Savas jaunākās kolekcijas izrādīja jaunie modes mākslinieki - Kristīne Veinberga, Līva Ķauķe - Saule, Elīze Ceske, Arita Varžinska, Liene Subatiņa, Dana Ivanova, Evija Krīgere, Vita Radziņa, Marta Toča, Inga Šulce, Ieva Janelsiņa un citi. Savukārt laikmeta tēlos iejutās «Benefices» dalībnieki.Pēc festivāla uzvarētāju paziņošanas sākās šīs vasaras karstākā koncertprogramma regeja un deju ritmos aktīvās mūzikas grupas «SKA Pieces» izpildījumā, kurā apvienojušies Latvijas mūziķi - Džulians, Dj Drum, Kaspars Zvīgulis (Jaunais Rīgas teātris), Māris Jēkabsons (saksofons), Andris Buiķis (sitamie instrumenti), Vladimirs Toporins (basģitāra), Mārcis Auziņš (ģitāra) un citi. Viņi atnācējus priecēja ar populāriem ārzemju skaņdarbiem un dziesmām no latviešu mūziķu repertuāra. Savukārt vēlāk skatītāju uzmanībai - regeja nakts ar Jaffa Riga DJ.Jelgavas pils 270 gadu jubilejai veltīto «Summer Signs 2008» festivālu, kura tēma ir «Galma dzīres», interesenti «oficiāli» varēs apmeklēt vēl sestdien un svētdien, bet rīkotāji apgalvo, ka smilšu skulptūras apmeklētājus priecēs, kamēr vien lietus un vējš nebūs guvis virsroku.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Gunta

Atkal kaut kas skaists Jelgavā!!! Katrs jau redz tikai to, ko vēlas redzēt . . .

pirms 13 gadiem, 2008.06.15 11:19

vareetu pievienot vairaak bildes no modes skates. Un no visaam kolekcijaam!

pirms 13 gadiem, 2008.06.14 10:43

14.06

Atceraties,ZZ redakcija, šodien ir 14.jūnijs-Latvijas komunistiskā genocīda piemiņas diena-šodien jāiet protestos, piketos,uz to arī bija jāaicina !!Ar to normāli bija jāsak un jābeidz.Smilšu skulpturas agri vai vēlu izirs, tāpat kā mūsdienu mēģinājumi genocīdu turpināt no iekšienes.Kā būs ar ZZ ?????????????????????????????????????????????????????

pirms 13 gadiem, 2008.06.14 09:15

Citas ziņas