Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģedertam Eliasam būs otrā personālizstāde ārzemēs

Maijā piepildīsies iecere sarīkot Ģederta Eliasa (1887-1975) gleznu izstādi Zviedrijā, ko vairākus gadus lolojuši Jelgavas muzejs un Ģ.Eliasa fonds mūsu rietumu kaimiņvalstī.

Kā informē muzeja direktores vietniece Marija Kaupere, 30 gleznu ekspozīcija no 25.maija līdz 12.jūnijam būs apskatāma galerijā «Grona Paletten» Stokholmā, Ūdengatenā 52.Izraugoties darbus, rīkotāji vēlējušies, lai iespaids nebūtu sadrumstalots. Ar šādu gleznu skaitu iespējams sniegt izsmeļošu ieskatu kādā daiļrades posmā, un izvēle kritusi uz pagājušā gadsimta divdesmitajiem gadiem. Šo periodu ievada pāreja no gadsimta otrās desmitgades «-ismiem» (fovisms/ekspresionisms). Nākamās būtiskās pārmaiņas Eliasa glezniecība piedzīvoja divdesmito gadu beigās un trīsdesmito sākumā. Laikā starp abiem pārejas periodiem gana plaši pārstāvēti visi žanri, kuros Eliass strādājis, ir arī reprezentatīvai izstādei pietiekama stilu daudzveidība, izvēli skaidro M.Kaupere. Latviešu glezniecības klasiķa darbi ārpus dzimtenes līdz šim tik plaši bijuši eksponēti tikai vienreiz - 2005.gadā Berlīnē.Ar izstādes rīkošanu saistītās izmaksas sasniedz aptuveni 8000 latu. No Valsts Kultūrkapitāla fonda saņemts finansējums, kas sedz lielāko daļu izstādes kataloga izdošanas izmaksu. Daļu to, kā arī jaunu rāmju izgatavošanu gleznām apmaksā sponsori, telpu īri galerijā un naktsmājas braucējiem no Latvijas nodrošina Ģ.Eliasa fonds, rūpes par atklāšanas sarīkojumu un gleznu transportēšanu uz Latviju pēc izstādes uzņemsies Latvijas vēstniecība (uz Zviedriju gleznas vedīs muzeja mikroautobusā). Jelgavas pašvaldība piešķīrusi līdzekļus mākslas darbu apdrošināšanai.Pēc M.Kauperes atzinuma, izstādei ir labas publicitātes iespējas. Galerija atrodas pilsētas centrā, tūristu iecienītu maršrutu tuvumā. Zviedrijā mītošā mākslas zinātniece muzejniece Diāna Krūmiņa gatavo publikāciju kaimiņvalsts presē.

Pievieno komentāru

Citas ziņas