Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gleznu turneja pietur Jelgavā

Pirms dažiem mēnešiem slimnīcas «Ģintermuiža» vizuālās mākslas studijas «Iztēle» vadītājas Indra Grasbergas un studijas dalībnieku darbi devās Latvijas turnejā, un tagad tie apskatāmi Jelgavas Amatniecības vidusskolā.

Izstādē apskatāmas 13 I.Grasbergas gleznas un vairāki desmiti slimnīcas pacientu darbu (to skaits mainās atkarībā no eksponēšanas vietas), kas tapuši studijā «Iztēle» un Jelgavas dienas centrā «Atbalsts».«Neesmu diplomēta gleznotāja, esmu diplomēta medmāsa,» par sevi teic I.Grasberga, kura ar gleznošanu nopietni aizraujas jau kopš septiņdesmitajiem gadiem un ir kultūras nama gleznošanas studijas ilggadēja un aktīva dalībniece. Viņa nav arī diplomēta mākslas terapeite, studijas dibināšanu pirms septiņiem gadiem viņas darbavietā slimnīcā «Ģintermuiža» vadīja vēlme palīdzēt cilvēkiem līdzīgi kā māksla viņai pašai palīdzējusi tikt pāri dzīves grūtajiem brīžiem.«Man studijas dalībnieki nav jāmāca par gleznotājiem, vienkārši jāļauj viņiem izpaust sevi,» teic izstādes veidotāja un piebilst, ka uz papīra izliktais noskaņojums un izjūtas nereti palīdz mediķiem precīzāk noteikt pacienta stāvokli un piemērot efektīvāko ārstēšanu.Galvenais ir nevis galarezultāts, bet process, taču itin bieži darbi iznāk tādi, ka tos gribas parādīt citiem, teic studijas vadītāja. Viņai ir ko stāstīt par katra izstādē redzamā attēla tapšanu: vienam puisim piemēram, patīk savos gleznojumos no dažādiem rakursiem vērot, «izģērbt» un «apģērbt» sievietes, bet kāda meitene šķietami abstraktajā zīmējumā ielikusi visu savu dzīvi, un katra attēla detaļa nozīmē kādu notikumu.Savukārt Indras gleznas radušās, prātojot par cēloņiem, kuru dēļ cilvēki nonāk psihiatriskajā slimnīcā. Darbi ir kā atgādinājums saudzēt dārgāko, kas mums ir - veselību, izvērtēt vai tūkstoš darbu, ilgstošas pārslodzes, stress un citas likstas ir kāda mērķa vērts, jo ietver sevī risku kādā brīdī zaudēt visu. Arī mīlestība var gan satriekt, gan celt debesīs, un Indras darbu skaitā ir bilde, kas veltīta divām mīlestības dabām.Izstāde jau viesojusies Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā un Talsu kultūras namā. Pēc Jelgavas Amatniecības vidusskolas ekspozīcija pošas uz Dobeles muzeju, bet vasarā to pie sevis aicinot Ojāra Vācieša muzejs Rīgā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas