Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Gorenka» pirmoreiz Zemgalē

Drūmajā un rudenīgajā trešdienas pievakarē Sesavas tautas namā viesojās šeit vēl nebijuši viesi no Krievijas - Kirovas Tautas folkansamblis «Gorenka». Viņiem pievienojās arī mūsu pilsētas ansamblis «Zvonņica», kas apmeklētājiem sniedza uzmundrinošu koncertu.

Īstenojot Jelgavas un Rīgas entuziastu organizatoru ideju un līdzdarbojoties Sesavas pagasta padomei, vietējā Tautas namā ar vienīgo koncertu ārpus Rīgas uzstājās «Gorenka». Krievu kultūras biedrību aktīvists Jurijs Petrovs izteicās, ka mūsdienu sarežģītajā ekonomiskajā situācijā cieš arī kultūras joma. Ipaši pilsētu rajonos jebkurš radošs kultūras pasākums var raisīt lielu interesi, tāpēc uz koncertu bija aicināts ikviens.«Gorenka» darbojas jau gandrīz trīsdesmit gadus. «Februārī svinēsim tā apaļo jubileju, uz kuru aicināti arī mūsu draugi «Zvonņica»,» atklāj režisors Anatolijs Vaišļa. Viņš stāsta, ka kolektīvu draudzība sākusies pirms pāris gadiem Krievu kultūras dienu laikā.Kolektīvā dzied deviņas dāmas. «Viņām ir ģimenes, atbildīgs darbs, bet tik un tā regulāri notiek mēģinājumi un koncertēšana,» atklāj A.Vaišļa.«Gorenki» dziedātājas viesojušās Lietuvā, Austrijā, Ēģiptē, Sanktpēterburgā un arī Latvijā. Viņas vairākkārt iepazinušas Rīgas dzīvi, bijušas arī Daugavpilī, bet Zemgalē līdz šim nav būts. Dāmas atzina, ka viņām patīk braukāt pa laukiem. Viešņas devās uz Valgundes Pareizticīgo sieviešu klosteri, Pilsrundāli un citur.Pirms koncerta un tā laikā Sesavas tautas namā arī darbojās amatnieku tirdziņš, bija arī neliels grāmatu galds, kur varēja iegādāties kalendārus, krievu dzeju, kā arī tūrisma tematikai veltītus un citus iespieddarbus.

Pievieno komentāru

Citas ziņas