Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grāmatu krātuves aicina visjaunākos 4

Saistībā ar Valsts Kultūrkapitāla fonda programmas «Lasīšanas veicināšana» projektu «Pirmā tikšanās ar bibliotēku» visās Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas filiālēs izveidoti bērnu stūrīši.

Projekta mērķis ir piesaistīt pirmsskolas vecuma bērnus. Bet bibliotēku «Pārlielupe» un «Zinītis» vadītājas stāsta, ka to nereti izmanto arī skolnieki.Visām trim filiālēm ir vienāds apaļais galds. «Zinītī» iegādāti mīksti spilveni, bet dzeltenā siena papildināta ar oranžām bumbām. Tuvākajā laikā tiks atvesti plaukti grāmatām. Līdzekļus jaunā inventāra un grāmatiņu iegādei piešķīra Jelgavas pašvaldība.«Bērniem te ļoti patīk. Viņi lielākoties zīmē, mazāk - spēlējas. Galvenokārt pirmsskolas vecuma bērni nāk līdzi vecākajiem brāļiem vai māsām. Kamēr apmeklētājs izvēlas grāmatu vai pavada laiku pie datora, mazais rod nodarbes bērnu stūrītī,» stāsta «Zinīša» vadītāja Baiba Lukaševica.«Tā kā ļoti daudzi bērni zīmē, ir doma, ka ar laiku varētu rīkot izstādi,» atklāj B.Lukaševica. Iekārtojot jauno stūrīti, uzlabots arī abonements, tam ir zemāki plaukti, kas vieglāk aizsniedzami mazajiem lasītājiem.Arī «Miezītes» bibliotekāre Alla Fialkovska stāsta, ka bērni šurp nākuši, pirms vēl jaukais stūrītis ticis izveidots līdz galam.«Viņi nesēž uz ķeblīšiem, bet spēlējas ar iegādātajām mantiņām un skatās krāsainās grāmatiņas,» tā A.Fialkovska.Visi stūrīši tapuši decembra beigās. Projekta turpinājumā jaunajiem apmeklētājiem iecerēts dāvināt grāmatiņas «Burtu māja». Jaunie vecāki, kuriem ir divus, trīs gadus veci bērni, atnākot kopā uz bibliotēku un savu atvasīti piereģistrējot, saņems šo dāvaniņu.Vērienīgākais jauninājums papildinājis «Pārlielupes» grāmatu krātuvi - kino zāle. Filiāles vadītāja Veneranda Godmane stāsta, ka ierīkota pavisam cita vide:«Drīzumā šeit tiks rīkoti tematiskie vakari, bet pagaidām ikdienā bērni nāk ar saviem diskiem. Parasti viņi noskatās kādu fragmentu no filmas, līdz zūd pacietība.»Atšķirīgais šajā filiālē ir arī tas, ka vairāk grāmatu ir krievu tautības bērniem, jo izdevumi latviešu valodā ir citās filiālēs. Šogad apmeklētājiem iecerēts rīkot interesantas nodarbības, kā arī ekskursijas bērnudārziem. Jāpiebilst, ka visi šie pakalpojumi ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Jančus

Forši, ka rodas šādas diskusijas! Par novitātēm ir tikai jāpriecājas! Lai veicas!

pirms 12 gadiem, 2008.02.14 12:21

Maija - mammai

Mieru, tikai mieru. Izlasiet uzmanīgāk rakstu. Viņiem nav laika, kad jautāt - notiek Vislatvijas Kultūrkapitāla fonda projekta realizācija, tāpēc pieminētas 3 bibliotēkas un visām ir bērnu sturīši, vienkārši - ražojošā konvejera effekts.

pirms 12 gadiem, 2008.01.20 14:47

Mamma

"Māmiņai" - Jūtams, ka raksta kaut kas no bibliotēkās strādājošiem, tāda vien reklāma sanāk. Ir pamācoši norādījumi, kā uzvesties mums, vecākiem, un pat ar perspektīvu - "vajadzētu domāt par to, kā piesasitīt mazo bērnu mammas","jāpiemetina vien, ka bibliotēkas bērnu stūrītis nepilda bērnudārza funkcijas, ja bērniņu atvedat, tad vēlams arī vecākiem iesaistīties šajā apmeklējumā, nevis iekārtot neatliekamu veikala vai friziera apmeklējumu. Citādi-kā tad varēsiet vēlāk lielajā bērniņa piedzīvojumā dalīties?". "Paldies" par to, bet jūs nepajautājiet galveno - ko paši lasītāji grib pirmām kārtām sagaidīt no pārmaiņām šajā bibliotēkā? Tad, es esmu pārliecināta, atklātos patiešām degošās vajadzības.

pirms 12 gadiem, 2008.01.20 14:08

Māmiņa

ļoti jauki, ka bērnu bibliotēkā tagad ir tāds stūrītis!Bērniņam ir interesanti un gājiens uz bibliotēku vienmēr pārvēršas par piedzīvojumu.Ticu, ka daudzas māmiņas par tādu iespēju nav informētas, tāpēc vajadzētu domāt par to, kā piesasitīt mazo bērnu mammas un tētus, jo ticiet man-bērniņš vienmēr būs gatavs nācējs!Jāpiemetina vien, ka bibliotēkas bērnu stūrītis nepilda bērnudārza funkcijas, ja bērniņu atvedat, tad vēlams arī vecākiem iesaistīties šajā apmeklējumā, nevis iekārtot neatliekamu veikala vai friziera apmeklējumu. Citādi-kā tad varēsiet vēlāk lielajā bērniņa piedzīvojumā dalīties? :)
P.S.Pacietību, mīļumu un sapratni vēlu bibliotekārēm, jo viegli nebūs :).

pirms 12 gadiem, 2008.01.20 09:22

Citas ziņas