Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Huskvarn» atgādina par vēsturi

Rīgas un Jelgavas mūziķu kolektīvam, kas izveidojās astoņdesmito un deviņdesmito gadu mijā, aiz kalniem nav 20 gadu jubileja. Līdz tai dienasgaismu vajadzētu ieraudzīt pilnīgi jaunam albumam. Bet vispirms, grupas līdera un vienīgā oriģināldalībnieka vokālista Urbix vārdiem, jāatgādina vēsture.

Tas sākās ar viņiemPagājušomēnes «Huskvarn» pašu spēkiem atkārtoti izdeva divus pirmos grupas ierakstus - sešu dziesmu minialbumu «On the Road» un ilgspēlējošo «Bomb Brain Melodies». Šie darbi 1992. un 1995.gadā klajā nāca kā audiokasetes, bet tagad pieejami dubultdiskā, kura skaņu remāsterējis bijušais ilggadējais grupas dalībnieks, pieredzējušais ģitārists Edgars Ķauķis jeb Melnais un kam, protams, saglabāts oriģinālu vizuālais ietērps. Disku klajā laišana ir atgādinājums par to, ar ko vairumam klausītāju Latvijā sākās atziņa: arī pie mums prot spēlēt ko smagāku nekā hārdroks. Turklāt tas bija atklājums ne tikai pārliecinātiem metālistiem.«Bomb Brain Melodies» rāmākā un melodiski pievilcīgākā kompozīcija «Follow Our Trail» savulaik iekļuva arī «Mikrofona» dziesmu aptaujas divdesmitniekā. Savukārt debijas EP tāds «smaguma centrs» ir tituldziesma «On The Road», kas visvairāk no visām «Huskvarn» dziesmām pelnījusi ierindošanu Latvijas metāla superhitu zelta fondā. Eklektiskie «ortodoksāļi»Gan toreiz, gan tagad «Huskvarn» muzikālās domāšanas pamatā ir uzticība klasiskā «thrash metal» kanoniem, tāpēc gan tagad, gan toreiz pirmais vārdu salikums, kas nāk prātā, viņus klausoties, ir «vecā skola». Taču nav ne miņas no šo kanonu «otrreizējas pārstrādes efekta» vai garlaicīga vecišķuma. Dzīvīgumu viņu skanējumā ienes atvērtība visdažādākajām ietekmēm (šī īpašība grupai kā radošam kolektīvam ir tikpat izteikta, cik tās līderim raksturīga komunikabilitāte un bagātība ar pozitīvām emocijām). No teju visiem metāliskās mūzikas pamatvirzieniem līdz pat «punk» intonāciju atblāzmām. «Huskvarn» ir apvienība, kas nesirgst ar ideju trūkumu - arī šis apgalvojums vienlīdz lielā mērā spēkā gan toreiz, gan tagad. Mūsdienās to daiļrunīgi ilustrē kaut vai fakts, ka, runājot par gaidāmo albumu, grupa lepni uzsvērusi - tas būšot jauns no sākuma līdz beigām: nevienas dziesmas no nesenākā EP «Sadistika». Metāls «kreklos»Pirmo ierakstu jaunā izdevuma atvēršanas svētkus «Huskvarn» jau aizvadījis Liepājā, klubā «Fontaine Palace». Bet 16.aprīlī svinības notiks galvaspilsētā - metālmūzikas koncertiem tik neierastā vietā, kā «Četri balti krekli». Urbix sola, ka programmā vieta būs atvēlēta arī dažai labai dziesmai, kas koncertos varētu būt skanējusi tikai ap pārizdoto ierakstu pirmās publicēšanas laiku.

Pievieno komentāru

Citas ziņas