Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ievēro tradīcijas

Trīsdesmit krievu pensionāru biedrības «Siltās mājas» dalībnieku otrdien Sabiedrības integrācijas biroja telpās svinēja Svētās Dievmātes Patvēruma svētkus, ko 14.oktobrī izsenis atzīmē gan krievi, gan pareizticīgo baznīca.

Biedrības vadītāja pensionētā skolotāja Tamāra Tkačenko uzstājās ar priekšlasījumu par šo svētku tradīcijām, kas saistās ar ražas novākšanu, gadatirgiem, rudens kāzu laiku. Daudzas pasākuma dalībnieces bija ģērbušās krievu tautastērpos. Jelgavas Krievu kultūras biedrības ansamblis «Slavjanočki» mudināja dziedāt tautasdziesmas un iesaistīties rotaļās. Vienīgais «Silto māju» kolektīva vīrs, pensionētais meliorators Anatolijs Zibikovs, sacīja, ka viņam šķiet interesanti aprunāties ar pārējiem. Iepazīstot viņu dzīves gudrību, pašam top skaidrs, kā laimīgāk vadīt vecumdienas. Svētkos A.Zibikovs bija uzvilcis izšūtu krievu kreklu, bet aiz zābaku stulma aizbāzis koka karotes, ko izmantoja kā mūzikas instrumentus.Biedrība «Siltās mājas» darbojas jau trešo gadu. Tajā ir vairāk nekā piecdesmit pensionāru, kuri pulcējas reizi mēnesī. Kopīgi tiek apmeklēti muzeji, koncerti, norisinās sadarbība ar Jelgavas Pensionāru biedrību, kurā pasākumi notiek latviešu valodā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas