Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īsts teātris nenoveco

«Mēs atrodamies ēkā, kur skolojies Ādolfs Alunāns,» šādi Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktora vietniece Marija Kaupere zinātniskās konferences «Ādolfs Alunāns: mūsdienu interpretācijas un viedokļi» atklāšanā pamatoja tās norises vietas izvēli.

Konference bija viens no latviešu teātra tēva 160 gadu jubilejas pasākumiem (Ā.Alunāns dzimis 1848.gada 11.oktobrī), un Ā.Alunāna memoriālā muzeja vadītāja Maija Matisa atgādināja interesantu faktu - pirms 60 gadiem, 1948.gada 11.oktobrī, toreizējās Latvijas PSR Ministru padomes priekšsēdētājs Vilis Lācis parakstīja lēmumu par latviešu teātra pamatlicēja Ā.Alunāna piemiņas iemūžināšanu. Tātad teātra nozīme kultūrizglītības laukā tika novērtēta arī pavisam citā sabiedriski politiskajā iekārtā. Kas attiecas uz šodienu, tad 11.oktobrī no pulksten 10 līdz 15, kā apsolīja M.Matisa, Ā.Alunāna memoriālo muzeju Filozofu ielā 3 varēs apmeklēt bez maksas.Ar referātiem par latvju teātra pamatlicēja dramaturģijas recepsiju jeb kanonizācijas iespējām mūsdienu profesionālajos teātros, mazpilsētu un «pāriem, kas dabonas» Ādolfa Alunāna lugās uzstājās trīs Latvijas Universitātes zinātnieces - Līga Ulbrehte, Ieva Kalniņa un Māra Grudule. Savukārt režisore Lūcija Ņefedova dalījās atmiņās par Ā.Alunāna Jelgavas teātra rašanās vēsturi un mūžsenajām pretrunām starp profesionālo un pašdarbības skatuvi.Noslēgumā aģentūras «Kultūra», Jelgavas Latviešu biedrības un personīgi Jurija Stroda balvas koncertu biļešu un grāmatu izskatā saņēma tie Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Spīdolas ģimnāzijas un 1.ģimnāzijas audzēkņi, kas iepriekšējās dienās sacentās vēstuļu, erudītu un teātra uzvedumu konkursā. Summējot visos konkursos gūtos punktus, Jelgavas Izglītības pārvaldes balvu - apmaksātu ekskursiju pa Latviju - nopelnīja 1.ģimnāzijas komanda.

Pievieno komentāru

Citas ziņas