Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izauž Jelgavas rajona zīmes 2

Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienai veltītais pasākumu cikls «Tu esi Latvija» uz divām nedēļām simboliski «piestājis» mūsu rajonā, Staļģenē, bet tautas deju pasākums «Vilksim košu zelta jostu apkārt savu tēvu zem'» Jelgavas rajonā paredzēts Zaļeniekos 18.aprīlī.

Atzīmējot Latvijas gadadienu, rajonu un pilsētu labāko lietišķās mākslas pulciņu (audēju) dalībnieki auž savam rajonam raksturīgu jostas fragmentu. Pašlaik stelles atrodas pie Staļģenes aušanas pulciņa, un tā vadītāja Rita Sidraba stāsta, ka katrs rajons noaudīs pusmetru garu jostas posmu.Pasākumu cikls 20 Latvijas pierobežas rajonos norisinās no 2007.gada oktobra līdz 2008.gada novembrim. Nobeigumā noaustā josta tiks dāvināta Latvijas Vēstures muzejam.Savukārt deju kolektīvi katrā rajonā izdejo sava novada tautas un horeogrāfu dejas vai rotaļas, kā arī dejas, kas simbolizē patriotismu. Zaļeniekos sadancos pirmā līmeņa skolēnu deju kolektīvi no Zaļeniekiem, Glūdas, Līvbērzes, Aizupes, Elejas, kā arī no Bauskas un Dobeles.Cikla mērķis ir sekmēt skolēnu nacionālās identitātes un valstiskās apziņas veidošanos un patriotisko audzināšanu, izkopt valsts svētku svinēšanas tradīcijas, aktivizēt sava novada kultūras apzināšanu un veicināt festivāla norises vietu kultūrvides attīstību.Projektu rīko Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar rajonu un pilsētu izglītības pārvaldēm, vispārizglītojošām skolām, interešu izglītības iestādēm, profesionālajām mācību iestādēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ilze

Un kur informācija par nolauztajām zīmēm?

pirms 11 gadiem, 2008.04.08 07:57

Citas ziņas