Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstādē - J.Zēberga melnbaltās fotogrāfijas 1

Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja filiālē Ādolfa Alunāna memoriālajā mājā vēl smaržo pēc krāsas, jo nesen te bijis remonts, bet nu jau tajā iekārtota fotogrāfa Jura Zēberga retrospektīvā izstāde - dažādos laikos tapuši darbi. Tie būs aplūkojami līdz pat novembra beigām.

Sienas rotā trīsdesmit melnbaltas fotogrāfijas. Izstādei izvēlētas gan godalgotas, gan tās, kas patīk pašam. «Lai pārstāvēti visi žanri, lai interesantāk skatītājam,» teic mākslinieks. «Vecākie darbi tapuši pirms vairāk nekā desmit gadiem - ap deviņdesmitajiem, kad sāku nodarboties ar fotografēšanu. Tad arī pamazām «saslimu» ar mākslu,» atklāj J.Zēbergs. Savukārt jaunākās bildes uzņemtas nesen.Biežs viesis Alunāna mājāJāpiebilst, ka Alunāna mājā šī nav viņa pirmā izstāde. Debija meklējama 1997.gadā - izstādē par Elzu Radziņu. Vēlāk tai sekojušas citas. Muzeja filiāles vadītāja Maija Matisa atklāj, ka ir prieks izrādīt J.Zēberga fotogrāfijas. «Visi darbi ir akurāti, labi noformēti. Cepuri nost! Viņš vienmēr bijis uzdevuma augstumos,» teic M.Matisa.Bildes ir skenētas no oriģināliem, kur piestrādāts pie toņu gammas. Stingri pamainīta tonalitāte. Tajās nav izteiktu kontrastu, baltais vai melnais, fotogrāfijas ir vidējās toņu gammās. Kā atklāj mākslinieks, dažām bildēm no idejas līdz tās īstenošanai pagājis gads.Fotografēšana - tas ir sportsBildēs iemūžinātas gan Zēberga meitas, gan sieva, gan modeles un dabā redzami skati. Piemēram, stāstot par fotogrāfiju, kurā redzams Prāgas skats, mākslinieks piebilst, ka tur viņš labi jūtas. Taču, viesojoties tur pērn, neesot bijis tā skata un to sajūtu, kas izstādes darba tapšanas laikā.Alunāna mājā aplūkojama arī Jura pirmā izstādes bilde, kurā redzamas Jelgavas muzeja torņa kāpnes. Tā reiz fotoklubā ieguvusi 2.vietu. No tās reizes māksliniekam bijis «āķis lūpā» un gribējies piedalīties arī citos konkursos un izstādēs. Pēc pārtraukuma viņš arī nosūtījis četrus darbus uz «Austrijas lielo supertūri» (starptautisku konkursu), ko rīko Starptautiskā fotomākslas federācija.Mākslinieks atklāj, ka fotografēšana ir kā sports - trenēties un darboties, lai gūtu labāku rezultātu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

foto-video

video no atlāšanas var apskatīti www.foto-video.lv

pirms 11 gadiem, 2008.10.28 12:41

Citas ziņas