Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstāde Marokas noskaņās 2

Saulainas un siltas, pat, varētu teikt, karstas ir Jelgavas Mākslas skolas vestibilā redzamās gleznas, kurās mākslinieks Jāzeps Pīgoznis attēlojis savus Marokas ceļojuma iespaidus - nevis pati zeme, bet gan izjūtas un šīs valsts krāsu skanējums.

Kā jau liels pasaules izzinātājs, pats mākslinieks pašlaik devies uz siltajiem Francijas dienvidiem, bet solījies viesoties Mākslas skolā izstādes noslēgumā oktobra beigās. Tad arī viņš dalīsies ar saviem iespaidiem, kas attēloti katrā gleznā.Sievietes ar bērniem, Marakešas ielas, Atlasa kalni, dārzs Āfrikā un vecpilsēta raugās interesanti neparastās krāsās - koši oranžā un zilā. Tās pelēkajā rudenī spēj atsvaidzināt un «ieliet» košumu katra domās. Gleznās rezumējas harmonija, latviskā mentalitāte, dziļās mākslas zināšanas un absolūta savas prasmes pārvaldīšana.J.Pīgoznis ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors. Viņš izglītojies Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. Radošajās izpausmēs ļoti daudzpusīgs un populārs mākslinieks, kurš strādā galvenokārt glezniecībā, bet darbojas arī stājgrafikā, preses un grāmatu grafikā, lietišķajā grafikā, plakātu jomā un publicistikā.Māksliniekam bijušas vairāk nekā 25 personālizstādes gan Latvijā, gan aiz tās robežām, bet starptautiskās mākslas izstādēs viņš saņēmis vairāk nekā 20 dažādu apbalvojumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

apmeklētājs

ĀĀĀĀ'Es atkal domāju, ka tas ir direktores nopelns, bet re - nekā

pirms 11 gadiem, 2008.09.28 17:45

:):):)

Tur jau jāsaka liels paldies skolotājam Indulim Landaus, kas gadu no gada uzaicina tik tautā milētus un brīnišķīgus māksliniekus!!!

pirms 11 gadiem, 2008.09.26 21:52

Citas ziņas