Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunajā teātrī process turpinās

Iepazīstināt ar to, kā ritējis darbs pirmajā pusgadā kopš jauno aktieru studijas atjaunošanas - šāds uzdevums bija Jelgavas Jaunā teātra (JJT) atklātajai stundai, uz ko kolektīvs šonedēļ savā mājvietā kultūras namā «Rota» aicināja draugus.

Sezonas pavasara cēlienā darbs ar jaunuzņemtajiem dalībniekiem Ģirta Šoļa un Elīnas Apsītes vadībā ritējis divreiz nedēļā. Atklātajā stundā varēja vērot divus pedagogu pārraudzībā tapušus mācību darbus: etīdes par mīlestības tēmu, kur izmantoti Jelgavā līdz šim neredzētie un Latvijā mazizplatītie priekšmetiskā (objektu) teātra paņēmieni, kā arī Jāņa Baltvilka dzejā un prozā balstītu tēlojumu «Putni». Mācībstundas nolūks nebija piedāvāt iestudējumu, kas būtu vērtējams pēc pabeigtas izrādes kritērijiem, bet parādīt, cik droši pirmos soļus uz skatuves gatavi spert studijas dalībnieki, kam šī lielākoties bija pirmā stāšanās publikas priekšā.«Reizēm varbūt der izvērtēt, no kura gala labāk sākt, bet redzams, ka strādāts ir,» atzina E.Apsītes skolotāja režisore Inta Alekse.Viņa atzina, ka liels darbs skatuvisko prasmju izkopšanā vēl priekšā, bet uzteicama ir jauno neatlaidība, entuziasms. To apliecina fakts, ka, atklājuši aizkulišu darba patieso smagumu, vairums viņu palikuši «ierindā». Kā stāsta projektu vadītāja Indra Soika, pirms pusgada studijā pieteicās 14 jauniešu, darboties turpina desmit, un viņi ir apņēmības pilni rudenī darbu turpināt.Ģ.Šolis sola jau šovasar ar JJT aktieru «veco gvardi» pabeigt Žana Pola Sartra «Aiz cieši slēgtām durvīm», ar ko plānots piedalīties kāda festivālā. Apsīkums teātra darbībā sākās neilgi pēc gadu tūkstošu mijas, kad pēc režisora Agra Krūmiņa pārcelšanās uz Ventspili īslaicīga izrādījās JJT sadarbība ar bijušo Ventspils teātra režisoru Imantu Jaunzemu. Turpmākos gadus JJT «pie dzīvības» uzturēja vien vairāki spilgti iestudējumi, ko A.Krūmiņš veidoja kā viesrežisors.Pirms pusgada teātra mākslinieciskā vadītāja pienākumus piekrita uzņemties radošās apvienības «umka.lv» dalībnieks Ģirts Šolis. Sākās posms, ko teātris saista ar cerībām atjaunot pastāvīgu un pilnvērtīgu darbību.

Pievieno komentāru

Citas ziņas