Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunie talanti muzicē muzejā

Trešdien, turpinot jau ierasto ikmēneša pasākumu ciklu «Mūzika muzejā», ierastā pusdienlaika koncerta rāmji tika krietni pārsniegti - Jelgavas Mūzikas vidusskolas dažādu vecuma grupu audzēkņi priecēja ar muzikāliem priekšnesumiem visas dienas garumā.

Trīs dažādos koncertos Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā varēja pārliecināties, ka mūsu pilsētai tiešām palaimējies ar savu muzikālās izglītības iestādi, kas arvien biežāk cenšas sevi pierādīt ne tikai kā talantīgu mūziķu kadru kalve, bet arī nozīmīgs kultūras dzīves centrs. Visās programmās skanēja latviešu komponistu mūzika - kā «Ziņām» pastāstīja Mūzikas vidusskolas mūzikas pasākumu organizatore Inta Gutāne, nenoliedzama ir saistība ar nule aizvadīto Latvijas 90 gadu jubileju, jo valsts svētku dienās skolas audzēkņi koncertējuši gan Amatu vidusskolā, gan Valsts ieņēmumu dienestā, gan citviet pilsētā.Svētku noskaņu jaunajiem talantiem izdevās radīt arī muzejā - par to liecināja klausītāju, kuri bija pulcējušies itin kuplā skaitā (netrūka pat tādu, kas pamanījās noklausīties visus trīs koncertus), atsaucība.Mūzikas vidusskolas vecāko kursu, jaunāko un vidējo klašu audzēkņu izpildījumā skanēja gan instrumentālā mūzika - līdztekus tradicionālajām klavierēm arī alts, čells, vijole, oboja, kokle, ksilofons, klavieres, mežrags (kā uzsvēra muzeja direktores vietniece Marija Kaupere, šajās sienās šis instruments skanējis pirmoreiz), gan vokālais izpildījums.Jaunāko klašu skolēni priecēja ar nopietno attieksmi un pietāti mirkļa svarīgumam, kas mijās ar azartiskumu (Viļņa Salaka «Ritenītis» perkusionistu trio izpildījumā koncerta izskaņā). Savukārt vecāko kursu audzēkņi brīžiem demonstrēja patiesi augstvērtīgu sniegumu (vismaz «parasta klausītāja» ausīm, kļūmes lai analizē pedagogi un profesionāļi). Netrūka arī koncerta dramaturģijas - kvalitatīviem solo priekšnesumiem sekoja emocionāls vokālistu duets no R.Paula mūzikla «Māsa Kerija» (Agnese Zvaigzne un Kalvis Jenčs), bet pašā noslēgumā - ironiskā un azartiskā Andra Vecumnieka «Parafrāze par Kampanellu» klavieru dueta (Zane Rubesa, Sintija Šteinkopfa) priekšnesumā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas