Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunos sporta dejotājus pulcē «Zvaigznes 2008» 1

Sestdien Jelgavas Valsts ģimnāzijas zāli savā varā bija paņēmusi mūzika, krāsaini tērpi, vairāk nekā 200 stalti dejotāji un viņu līdzjutēji, kuri bija ieradušies uz Latvijas Bērnu un jauniešu sporta deju sacensībām «Zvaigznes 2008», kas pirmo reizi pulcēja dejotājus no visa Zemgales novada.

Uz pasākumu bija ieradušies 119 dejotāju pāri ne tikai no Jelgavas pilsētas un rajona, bet arī no Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jūrmalas un Tukuma.Sacensības «Zvaigznes 2008» organizēja Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs (VJIC) sadarbībā ar Latvijas Sporta deju federāciju un Jelgavas rajona padomes Kultūras un interešu izglītības centru.Kā stāsta VJIC direktore Agra Bērziņa, pasākuma mērķis ir ne tik daudz sacensties, kā popularizēt dejas, kas palīdz apgūt soļus, izjust mūziku un ritmu, graciozi turēt augumu un atrast savstarpēju kontaktu, kas mūsdienās ļoti pietrūkst.«Šīs lietas ir jāmāca, tāpēc centrs nolēma palīdzēt bērniem parādīt sevi - daudziem šīs ir pirmās sacensības,» teic A.Bērziņa, izsakot cerību, ka šogad iesāktais varētu pārtapt tradīcijā un, iespējams, kopīgos deju svētkos Rīgā.Jaunie sporta deju dejotāji no pirmsskolas vecuma līdz 7. - 9.klašu grupai jau izrādījuši savu prasmi Kurzemē, vēl paredzētas sacensības Rēzeknē, Smiltenē un Rīgā.«Sporta dejas vienmēr ir bijušas un būs. Pašlaik, pateicoties šovam «Dejo ar zvaigzni», tās kļuvušas aktuālākas, kas piesaista aizvien jaunus dalībniekus. Šis vaļasprieks gan ir diezgan dārgs, jo jāpērk tērpi un apavi, bet priecē, ka šajā šajās sacensībās VJIC ir nācis pretim - nav jāmaksā dalības maksa, un vecākiem nav jāpērk ieejas biļetes,» savos iespaidos par pasākumu ar «Ziņām» dalās sporta deju skolotāja Ērika Sļipecka no Skaistkalnes vidusskolas.Savukārt māmiņa Santa no Jūrmalas stāsta, ka viņas astoņgadīgā meita dejo jau divus gadus un ir ļoti apmierināta ar savu izvēli.«Sporta dejas ne tikai veido stāju, bet rada pārliecību par sevi, palīdz nekautrēties citu priekšā, bet droši paust savu viedokli. Šī nodarbošanās atraisa un dod iespēju jautri pavadīt brīvo laiku jaunu draugu pulkā,» viņa piebilst, atklādama, ka sporta dejas palīdz meitai arī cīnīties ar astmu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Mary

kur Jelgava var macities dejot sporta dejas???????????

pirms 12 gadiem, 2008.02.09 19:47

Citas ziņas